Az elképzelés egy részét a kínai terméket érintő 60%-os adó képezi, valamint akár 20%-os vám a világ többi részéről érkező importárukra. Ezen túlmenően Trump 200%-os büntető vámot helyezett kilátásba azon cégek – például a mezőgazdasági gépgyártó John Deere – termékeire, amelyek külföldre helyezik át gyártásukat.
A tervek azonban aggodalmat keltenek az amerikai mezőgazdasági szektorban, különösen a gazdák körében, akik már a 2018-as kereskedelmi háború alatt is nehéz helyzetbe kerültek. Akkor Kína és az Európai Unió megtorló tarifákat vetett ki az amerikai termékekre, ami 27 milliárd dollárnyi mezőgazdasági export-veszteséget és növekvő gépköltségeket eredményezett.
Az előző kereskedelmi háború idején a Trump-adminisztráció jelentős pénzügyi támogatást nyújtott a gazdáknak: két év alatt összesen 28 milliárd dollárt osztottak szét a kieső exportbevételek kompenzálására. A 2024-es választások közeledtével azonban megosztottság volt tapasztalható a mezőgazdasági szektorban. Míg egyes gazdák aggodalmukat fejezik ki az esetleges újabb kereskedelmi háború lehetséges negatív hatásai miatt, addig mások továbbra is Trump politikái mellett állnak, úgy vélve, hogy az intézkedések az Egyesült Államok nemzeti érdekeit szolgálják.