A nagy érdeklődés mellett megtartott eseményről a decemberi Kistermelők Lapjában hosszabb interjút olvashatnak majd Hamza Zoltánnal, a rendezvény főszervezőjével, aki díszmadaras jövőképről, szervezetfejlesztésről, gyűrűzésről és sok más hasznos témáról is szót ejtett. díszmadár
Sok díszmadár és sok érdeklődő
Idén 1038 madarat mutattak be a kiállítók, ami magyar csúcsnak számít. 102 tenyésztő képviseltette magát, és 6 országból érkeztek kiállítók, vendégek. A kiállítás a COM (Confederation Ornithologique Mondiale) szabályrendszere szerint működött osztrák, cseh, horvát és holland bírók jelenlétével.
A csízek, pintyek és egzóták nagy számban reprezentálták magukat ezen a rendezvényen.
Ennek eredményeképp míg korábban 30-50 zebrapinty szerepelt a rendezvényen, idén több, mint 200 példány. Ez nem csak az EB-nek köszönhető, hanem annak is, hogy kialakult egy erős kohézióval működő csapat, említette Hamza Zoltán.
Ilyen még nem volt: kacagó gerle EB
– A kacagó gerlék kapcsán miután kiderül, hogy ebből is EB lehet hazánkban, a szövetségnél remélték, hogy ezáltal sikerül egy másik szakosztályt is megtámogatni úgy, hogy kapcsolatuk addig nem nagyon volt velük. Ezek után kezdték el keresni a kacagógerléseket, mert kiderült:
Így volt 6 hónap, ami nagyon rövid idő volt arra, hogy szabályosan gyűrűzött, kivedlett madarak érkezzenek a kiállításra. De az idő rövidsége ellenére létrejött a kiállítás, és szép egyedszámmal érkeztek e fajból madarak. Az is nehezítette a dolgot, hogy csak az utolsó pillanatban derült ki, hogy a nem szabályos versenygyűrűvel ellátott madarakat is lehet hozni kiállítani. De mostantól már van kifejezetten a kacagógerlékre alapított gyűrűszám, ami a H42-lett.
Kis Klaudia segítségével elindult a toborzás, így a rövid idő ellenére összejött a rendezvény. Nagyon szép kacagógerlék érkeztek száz körüli példányban és kifejezetten ritka színeket és mutációkat is bemutattak a tenyésztők”- mondta Hamza Zoltán.