Jelenleg a gazdaság személyzetének kézzel kell ellenőriznie minden ketrecbe zárt tyúkot, és azonnal el kell távolítania az elpusztult madarakat, hogy megakadályozza a betegségek terjedését a ketrecekben.
A Poultry World beszámolója szerint a Pekingi Mezőgazdasági és Erdészeti Tudományos Akadémia Információs Technológiai Kutatóközpontjának kutatói által vezetett kutatás azt vizsgálta, hogy a robotok képesek-e egyszerűsíteni a folyamatot.
Olyan technológiákat hasznosítottak, mint a mély tanulás (deep learning) a valós idejű felismeréshez és azonosításhoz, a QR-kód alapú helymeghatározás a pontos lokalizációhoz és az autonóm navigáció a gazdaságban való zökkenőmentes mozgáshoz. A rendszer automatizálja az egyébként fárasztó ellenőrzési folyamatot azáltal, hogy megjeleníti és pontosan meghatározza az elhullott tyúkok helyét a ketrecekben.
Több mint 90%-os pontosság
A kísérleti tesztek során a robot 90,61%-os felismerési pontosságot ért el egy kiegészítő világítási rendszer beépítésével, 9 m/perces vizsgálati sebesség beállításával. Az algoritmus finomhangolási paraméterei: 0,48 valószínűségi érték és 0,05-ös területarány.
A hagyományos kézi ellenőrzési módszerekhez képest a robotrendszer nemcsak automatizálja a feladatot, hanem jelentősen csökkenti a munkaerőigényt és javítja a nagyüzemi tojástelepek általános irányítási hatékonyságát is.
A kutatók szerint a robot nagy pontosságával és gyorsaságával életképes megoldást jelent a modern baromfiüzemek számára, biztosítva az elhullott tyúkok időben történő eltávolítását, és hozzájárulva a gazdaságok jobb higiéniájához és az állatok jólétéhez.