A fiatalok innovációra és a gazdaság előremozdítására vágynak, míg az idősebbek gyakran szeretnék fenntartani azt a működést, amit felépítettek. A céljuk mégis ugyanaz: életben tartani a vállalkozást.

Minden eset más, így mindenhol máshogy próbálják elérni, hogy a nemzedékek közösen erősítsék a családi vállalkozást. A holland családi gazdaságok példaértékűek lehetnek.
Az a fiatal, aki tudja, hogyan éltek a szülei, nagyszülei szűkös időkben, megérti, hogy miért óvatosak a befektetésekkel kapcsolatban. A legidősebb generáció gyakran tekint vissza, hogyan építette fel minimális tőkével, lépésről lépésre a gazdaságot. Ilyen az a nagypapa is, aki a kezdetekkor még tejelő szarvasmarhákat tartott, a tejkvóta bevezetésekor azonban áttért a húsmarhákra. Unokája szerint most is szükség van változtatásra, mégpedig úgy, hogy a gazdaságot természetközelibbé, fenntarthatóbbá tegyék.

Ez a hajtóerő köti össze a vállalkozásban dolgozó korosztályokat és biztosítja, hogy továbbra is kiegészítsék egymást. Egy 54 éves apa a 22 éves fiával dolgozik együtt, aki az iskolájából és az iskolai szakmai gyakorlatokból merít ötletet. Az egyik ilyen elképzelését valósítják meg, fejőrobotokkal modernizálják tejtermelő vállalkozásukat. A fiú motivált, mert az apa teret ad neki. Az együtt dolgozó generációk számíthatnak egymásra, könnyebben helyettesítik egymást, ha valamelyikük esetleg egy hétre elutazik.
Az idősebbekre jobban jellemző, hogy többet tudnak az állattenyésztésről vagy a növények termesztéstechnológiáról, azonban nem értenek a számítógépekhez.