0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. április 22.

Tárt karokkal várja a jövő drónpilótáit a MATE és az ABZ Drone

Nagy népszerűségnek örvend a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, valamint az ABZ Drone Kft. közös növényvédelmi drónpilótaképzése, hiszen a képzés eddig több mint 500 sikeresen végzett hallgatóval büszkélkedhet.

Hazánk professzionális, magas színvonalú felnőttképzésére folyamatosan lehet jelentkezni az év során.

drón
Fotó: MATE

A MATE és az ABZ Drone Kft. együttműködésében létrejött növényvédelmi drónpilótaképzésekre (08104005 szakmai szám) 2023 januárja óta lehet jelentkezni.

A tanfolyam során a képzés résztvevői megismerkednek a drónok technikai hátterével, valamint a jogszabályi környezettel, melyek elengedhetetlenek a biztonságos és hatékony működtetéshez.

Megtanulják alkalmazni a mezőgazdasági felmérő- és kijuttató drónokat, illetve megismerik azokat a szoftvereket és egyéb ismereteket, melyek nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy sikeresen integrálják a dróntechnológiát a mezőgazdaságba. A képzés időközben – az új jogszabályi környezetnek megfelelően – egy speciális műveleti kategóriára vonatkozó tanfolyammal is bővült, így a hallgatók már a pilóta nélküli légijármű-irányítói igazolványt is megszerezhetik a képzés során. A növényvédelmi drónpilótaképzést így már csak a Közlekedés Alkalmassági Vizsgaközpontnál sikeresen elvégzett vizsgát követően lehet megkezdeni.

A gyakorlatorientált képzésen a mezőgazdasági drónokkal kapcsolatos általános ismeretekről és a hatékony növényvédelmi alkalmazásukra vonatkozó tudnivalókról is beszámolnak az oktatók.

A képzést nemzetközileg elismert, az agrárágazatban is jártas szakemberektől és gyakorlott távpilótáktól sajátíthatják el a résztvevők. A tematika agrometeorológiai és térinformatikai alapismereteket is magába foglal, melyen belül jártasságot szerezhetnek a 2D területmérésben, a 3D modellezésben, a multispektrális képalkotásban és a Pix4D fotogrammetriai szoftver használatával kapcsolatban is.

drón
Fotó: MATE

Nagy segítség, hogy a hivatalos, képesítő vizsga kapcsán a szervezők minden ügyintézéssel kapcsolatos teendőt intéznek, vagyis a felkészítésben és a vizsgára való bejelentésben is segítséget biztosítanak.

Az összesen, minimum 84 órás elméleti képzés keretein belül minimum 18 órányi gyakorlati képzést biztosítanak az oktatók, melynek során növényvédelmi permetező drónkezelői ismeretekre is szert tehetnek a résztvevők.

Az ABZ Drone Kft. komplett drónmegoldásokat kínál, vagyis az oktatáson kívül gépkereskedelemmel, mezőgazdasági és ipari szolgáltatásokkal, illetve saját szervizközponttal is az ügyfelek rendelkezésére áll, ezenkívül támogatást nyújt a drónos permetezéshez szükséges műveleti engedély vagy LUC tanúsítvány megszerzéséhez is.

A növényvédelmi drónpilóta képzésről és a következő időpontokról, valamint a további részletekről itt tájékozódhat.
Forrás: MATE sajtóközlemény

Magazin ajánló: