A fagyveszély a Dunától keletre még a péntekre virradó éjszakán is fennáll, utána azonban jelentősen melegszik az idő. Bár számos időjárási front átvonul fölöttünk, csapadék azonban az előttünk álló egy hétben is csak kevés érkezik – – derül ki a HungaroMet elemzéséből..
A talajok mélyebb rétegeiben van elég nedvesség, a felszínen azonban porviharok várhatóak
Nagyrészt száraz, az ilyenkor szokásosnál több fokkal hidegebb időben volt részünk az elmúlt napokban. A csapadékban bővelkedő március után április első dekádjában csak kisebb esők, záporok, hózáporok fordultak elő. A bevezetőben említett múlt szombati hidegfront okozott a Tiszántúl északi részén lokálisan 5 mm-t meghaladó csapadékot adó záporokat, de az ország nagy részén nem esett még 1 mm-t elérő csapadék sem az elmúlt egy hétben. A 30 napos csapadékösszegben a Kisalföld kivételével még országszerte jelentős pozitív eltérés figyelhető meg, a lehullott 50-100 mm csapadék 30-60 mm-rel több az ilyenkor szokásosnál. A márciusban feltöltődött talajok a felső néhány cm-es száraz réteg alatt azóta is őrzik nedvességtartalmukat, így bár a felszín közeli réteg sokat száradt az elmúlt csaknem tíz nap során, a középső és mélyebb talajrétegek bőven tartalmaznak nedvességet.

Megszűnnek az éjszakai fagyok, melegszik a hőmérséklet
A hőmérséklet vasárnap óta 3-5 fokkal alacsonyabban alakult az ilyenkor szokásosnál. A múlt szombaton még országszerte 20 fok fölé melegedett a levegő, éjszakai fagyok pedig március 22-e óta nem fordultak elő. A szombaton kezdődött erőteljes lehűlés hatására vasárnap hajnalban az akkor még szeles időben csak hazánk északi és keleti tájain fordultak elő -1 és -3 fok közötti fagyok, hétfőre virradóra azonban már csaknem országszerte fagyott, kedd hajnalban pedig a Dunántúl nyugati kétharmádanak kivételével sokfelé hűlt -4 és -6 fok közé a levegő. A szerda hajnali fagy bár nagyobb területre terjedt, de kissé mérsékeltebb volt. A maximum értékek is elmaradtak az ilyenkor szokásostól, vasárnap és hétfőn még 10 fokot sem mérhettünk, majd keddtől néhány fokos melegedés kezdődött.
Az 5 cm-en mért talajhőmérséklet a hét elején visszaesett pár fokkal, de azóta ismét 10 fok közelében van.