0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. október 28.

Ki büszkélkedhet a legszebb konyhakerttel idén?

Mint már sok éve, idén is lehetett nevezni Magyarország legszebb konyhakertje díjra, több kategóriában is. Az egész éves munka gyümölcs most érett be, hiszen a díjátadó ünnepségen kiderült, kik az idei díjazottak.

Ahogy mondani szokás, a zsűri nem volt könnyű helyzetben, hiszen 2025-ben 368 településről 2347 kerttel pályáztak  a megtisztelő címért, és összesen 41 díjat adott át Sári Kovács Szilvia programigazgató asszony, Sári Enikő kiadónk, a  Magyar Mezőgazdaság Kft. igazgatója és Hubai Imre, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központban megrendezett díjátadón.

Magyarország legszebb konyhakertje
Sári Enikő, Hubai Imre

A teljesség igénye nélkül  szemezgetünk a díjazottak között.

A minikert kategóriában Rácz János István és felesége által művelt kert került ki győztesen, akik már 4. alkalommal nyerték el ezt az elismerést, ezért életmű díjban is részesültek. Normál kategóriában pedig az abonyi Erdei László büszkélkedhet a legszebb konyhakerttel.

Közösségi kert kategóriában hét kertet is díjaztak, és példaértékűnek találták a debreceni Vénkerti Közösségi Kertet, amely tevékenységével kiérdemelte az Agrárminisztérium különdíját is. Az indoklás szerint  az 527 m²-es, öt éve működő közösségi kert igazi élménytér, ahol 55 fő – a 3 évesektől egészen a 87 évesekig – együtt gondozza a növényeket. A 14 magaságyásban különleges, már-már elfelejtett növényfajták is helyet kapnak. A kártevők elleni védekezést bioszerekkel végzik, amelyet 21 féle védőnövény támogat.

Magyarország legszebb konyhakertje
A debreceni Vénkerti Közösségi Kert

A kert tudás- és közösségközpont is: gyermekeket, hazai és külföldi csoportokat fogadnak, egyetemisták diplomamunkái készülnek itt. Tapasztalataikról saját oktató könyvet készítettek. A kertben rendszeres tornát is szerveznek, amely a testi-lelki egészséget szolgálja. Munkájuk hatására ebben az évben 600 fő kezdett el kertészkedni – jó példájuk egyedülálló.

A díjazottak sorát még hosszasabban lehetne sorolni, további részleteket közlünk a Kertbarát Magazin következő számában.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu