Új kartámaszra került a legtöbb kezelőszerv
A prototípus egyik legfontosabb újdonsága a vezetőülés jobb oldalán elhelyezett új multifunkciós kartámasz. A joystickkal a kezelő menetirányt válthat, szabályozhatja a sebességet és kezelheti a CVT-váltó funkcióit. Innen vezérelhető a hátsó függesztés és a hidraulika egy része is.

A kartámaszba integrált kijelző a traktor legfontosabb üzemi adatait mutatja. A kezelő többek között a haladási sebességet, a motorfordulatszámot, a hőmérsékleti adatokat, az üzemanyagszintet, a váltó beállításait, a TLT működését, az elsőkerék-hajtást, a differenciálzárat és a hidraulika állapotát követheti rajta.
A hat hátsó hidraulikaszelep mindegyikénél külön beállítható az átfolyó olajmennyiség és a működési idő. Ennek köszönhetően egy adott hidraulikus funkció a programozott idő letelte után automatikusan kikapcsolhat.
A fülke még változhat
A bemutatott kabin még nem a végleges sorozatgyártású változatot képviseli. A gyártásra szánt traktor vezetőfülkéjét várhatóan átdolgozzák, ugyanakkor a jelenlegi multifunkciós kartámaszt, joystickot és kijelzőt megtartják.
A prototípus rugózott első híddal, mechanikus kabinrugózással és légrugós vezetőüléssel rendelkezik. A tesztpéldányra AllyNav AF305 automata kormányzási rendszert is felszereltek, körülbelül 10 colos monitorral és ISOBUS-kompatibilitással.
Az Aupax 7240 egyelőre teszt- és bemutatógép. A Korbanek a prototípust gyakorlati próbákra használja annak érdekében, hogy a sorozatgyártás megkezdése előtt feltárja és kijavítsa az esetleges konstrukciós hibákat.

A pontos piaci premier időpontját még nem jelentették be, de a jelenlegi tervek szerint a traktor 2027 végén jelenhet meg a lengyel piacon. A zsúfolt, nagy teljesítményű traktorszegmensben az Aupax egyik legfontosabb versenyelőnye a kedvező ár lehet, amelyhez a gazdálkodóknál végzett szántóföldi tesztek tapasztalatait is fel kívánják használni.


