Somogy megyében is többen pályáztak. Az Agrárminisztérium a sonline.hu-nak azt közölte: az idei évre vonatkozó új borszőlő telepítésekre Somogy megyéből döntő többségében a balatonboglári borvidékhez tartozó településekről összesen 29,6 hektárra érkezett be igény a Hegyközségek Nemzeti Tanácsához. A tervezett telepítések mintegy 57 százalékát a Chardonnay, a Kékfrankos és az Olaszrizling fajták teszik ki.
Légli Ottó, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának elnöke a lap kérdésére elmondta, hogy örvendetes, hogy növekszik a telepítési kedv:
Vagyis a gazdák még most szeretnék megvalósítani elképzeléseiket, így például telepítést elvégezni. Ezzel együtt Légli Ottó úgy látja, hogy megmozdult a piac, jelentős kereslet lehet a minőségi szőlő után az idén. Gombos Sándor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Somogy megyei elnöke hozzátette:
– Üdvös, hogy nő az igény a borszőlő-telepítésre, s nem lanyhul a szőlőtermesztési kedv. A dél-balatoni borvidéken évek óta nem csökken a szőlőterület, nagyjából 3500 hektár. A távlati cél az lenne, hogy növekedjen a terület, hisz a szőlőtábla turisztikai látványelem is egyben. A borimport csökkenést mutat az utóbbi időben, az export viszont emelkedett tavaly.