
A talajvízkutak heti rendszerességű leolvasásából kimutatták, hogy míg a területre hulló éves csapadékmennyiségben nem volt jelentős eltérés, addig a projekt- és kontroll területeken mért talajvízszintek különbsége statisztikailag szignifikánsan javult már 2017-ben. A beavatkozásokat megelőző és követő két-két vegetációs időszakot összehasonlítva látványosan jobb lett a vízellátás a Kűvölgyi- és Bükki tavakhoz közeli mintaterületeken. A Kűvölgyi-tavak környékén elhelyezkedő mintaterületeken végzett szivárgáshidraulikai vizsgálatok eredményei megmutatták, hogy a tározókapacitás megnövelése a tavaktól több mint 300 méterre is érezteti hatását, a talajvízpótlás a 200 méteres sávon belül kimondottan hatékony és tartós.
180 fán végeztek el évgyűrűelemézést, ami szintén alátámasztotta a pozitív eredményeket. Az éves átmérőnövedék (évgyűrű) a beavatkozás területén 2017-ben a kedvezőtlen vízellátottság hatására jóval kevésbé esett vissza, mint a kontroll esetében. A projekt keretében végrehajtott műszaki beavatkozásokat megelőzően a tendencia ezzel ellentétes volt.
Az egészségügyi állapot vizsgálata megállapította, hogy bár az égereseket és tölgyeket is éri kár, például lombrágás, gombakárosító, fagy stb., ezek intenzitása a projektterületen csökkent az elmúlt időszakban.
A lágyszárúszint változásának megfigyelése is része volt a projektnek, eközben 10 védett növényfajt azonosítottak a botanikai kvadrátokban.
