A sáskák legnagyobb inváziója 2019. júniusában volt, amikor 30 éves rekordot döntött a mennyiségük, és a rovarok a szomszédos Iránból jelentek meg.

A pakisztáni kormány a rovarok kifejlődésének a korai szakaszában permetezéssel próbálja megfékezni a szaporodásukat. A vegyszerezés viszont egyre növekvő kétségeket vet fel a pakisztániak körében, akik attól tartanak, hogy a rovarirtók károsak lehetnek a növényekre, az állatokra és az emberekre. Ezért vegyi anyagoktól mentes, környezetbarát módszereket keresnek a sáskák populációjának csökkentésére.
Pakisztán keleti részén, Okara pandzsábi kerületében a lakosság is akcióba lépett. a falusiak éjszaka körülbelül 20 tonna sáskát gyűjtöttek össze és eladták a helyi baromfi- és haltenyésztőknek. A miniszterelnök felkérte a tudósokat
A projekt célja elsősorban az, hogy megfékezzék a sáskák szaporodását az erdős és sűrűn lakott területeken, ahol nem lehetséges a rovarirtó szerek használata.

A kísérleti teszteket Cholistanban és Thar-ban végzik és a tudósok remélik, hogy a helyi lakosság támogatásának köszönhetően begyűjthető annyi rovar, amiből majd műtrágyát tudjanak előállítani 23,6 millió hektárnyi növényre.
A kormány azt várja, hogy a projekt a biodiverzitás védelmét és a bioműtrágya felhasználásával az ökológiai gazdálkodás előmozdítását eredményezi. További előnyt jelenthet ennek a fajta műtrágyának az alacsony ára a mezőgazdasági termelők számára. És nem utolsó sorban megmenekülhetnek a rovarok mindent felfaló pusztításától.