Ausztriában évente mintegy 1,5 millió darab mikulásvirágot termesztenek. Ennek a mennyiségeknek a nagy része szállodákat, hoteleket, sícentrumokat, éttermeket, munkahelyek irodáit díszítik.
Ausztriában a termesztőüzemek, virágkertészetek a lezárás alatt nyitva lehetnek, így ezt a lehetőséget kihasználva sokan karácsonyi hangulatúra feldíszített üvegházakkal várják az érdeklődőket. A termesztett növények (mikulásvirág, karácsonyi kaktusz, amarillisz ) mellett adventi koszorúkat, asztaldíszeket, karácsonyi kompozíciókat is lehet vásárolni.

Makacsul tartja magát a közhiedelem, miszerint a mikulásvirág mérgező. A mikulásvirág a kutyatejfélék családjába tartozik, a növény fehér színű nedve a bőrrel érintkezve bőrirritációhoz vezethet, szájba kerülve pedig emésztési zavarokat idézhet elő.
Ennek ellenére a mikulásvirágokat (mint minden szobanövényt) nem szabad elfogyasztani, és ügyelni kell arra, hogy házi kedvencek se férjenek hozzá.

A mikulásvirág dugványait az év legmelegebb időszakában, június végétől július közepéig kezdik el szállítani az erre specializálódott szaporítóanyag előállító üzemek. Minél nagyobb növényt szeretne a kertészet értékesíteni, annál korábbi időpontban kell a dugványt elültetnie. A szinte fa méretű növényeket már májusban elültetik, míg a mini mikulásvirágok augusztus végén kerülnek cserépbe. A betegségek ellen sok helyen biológiai növényvédelemmel védekeznek, ehhez a második héttől parazita darazsakat, ragadozó atkákat, katicabogarakat használnak, ezzel csökkentik a kártevők számát és növényvédő szerek használatát.
A színes fellevelek (nem a virágok!) kialakulása a nappalok hosszától függ. A levelek akkor kezdenek elszíneződni, ha kevesebb mint 12 órán keresztül éri fény, ezért ahhoz, hogy az adventi időszakra a elérjék a levelek a fajtára jellemző színt, az üvegházakat sötétíteni kell.
A kertészek túlnyomó részben, mintegy 90% -ban, piros fellevelekkel rendelkező fajtákat termesztenek. Létezik rózsaszín, fehér és a mintás fajta is, ezekből azonban lényegesen kevesebbet értékesítenek a termesztők.