0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. szeptember 7.

Megoldódott a négyszarvú kecskék és juhok rejtélye

Marie Antoinette francia királyné versailles-i gazdaságában is volt már négyszarvú kecske és juh. E defornitás okára most találták meg a választ a tudósok. A többi között erről is írunk a Kistermelők Lapja márciusi számában, de olvashatnak arról, hogy drámai mértékben fogy a termőtalaj, mi a láma- és nandutartás haszna, milyen a robotizált istálló, kiknek való a komondor, és hogyan palántázzunk.

youtube://v/eWWeeAo1qbI

Megoldódott a rejtély. Egy nemzetközi kutatócsoport, svájci részvétellel

azonosította a felelős gént, tette közzé 2021. február 16-i sajtóközleményében

az Animal Tub Sized (ATS ).

Ezeknek a négyszarvú,  úgynevezett „policereknek” nevezett állatok létezéséről szóló tudósítások több évszázadra nyúlnak vissza.

Tudomásunk van arról, hogy 1786-ban egy négyszarvú kecskét a franciaországi Bulle-ból Marie Antoinette francia királyné versailles-i gazdaságába szállítottak, amelyet az akkori előírásoknak megfelelően nyilvántartásba is vettek.

A tenyésztők nemzedékei által szelektált egyes helyi juhfajták a többszörös szarvukról voltak ismertek. Különösen az Alpokban fordul elő az is, hogy egyes kecskék spontán fejlesztenek ki további

szarvpárt. Számos tenyésztő együttműködésének köszönhetően

a genetikusok több, mint 2000 juh és kecske genomját elemezték, míg megtalálták a furcsa megjelenés kialakulásának okát.

Részletek és még számos érdekes cikk a Kistermelők Lapja márciusi számában!

Legyen az olvasónk! 

Forrás: Kistermelők Lapja