Amit az iskolapadban tanulnak a gyerekek az elméleti órákon, azt a kertészkedés során nagyszerűen át lehet ültetni a gyakorlatba.
A kertészkedést átszőhetjük a tudománnyal és beszélhetünk a talajról, az abban található tápanyagokról, felfedezhetjük a talajban élő hasznos rovarokat is. Átszitálva egy lapátnyi földet, máris férgeket vagy más talajlakókat találunk, amelyeket meg lehet nézni kézi nagyító vagy mikroszkóp alatt. A talaj savassági szintjének (pH) megismerése remek lehetőség az alapvető kémiai fogalmak alkalmazására. Magyarázza el, hogy a növények a talajból kapják a szükséges tápanyagokat, ahogyan a szervezetünk is az elfogyasztott ételekből kapja a tápanyagokat!
Ha esővízgyűjtő tárolót állítunk fel, a lefolyócsőnél mérjük meg, mennyi víz gyűlik össze, mielőtt a kert öntözésére használnánk. Segítsen a gyerekeknek kiszámítani az ilyen környezetvédelmi gyakorlatok gazdasági költségmegtakarítását.
Mérjék meg és kövessék nyomon a különböző növényfajták növekedését, hogy lássák, mennyit nőnek a nyár elején annak későbbi szakaszához képest. Segítsen a fiataloknak meghatározni, hogy mennyi az általuk termesztett zöldségek összköltsége a kiskereskedelmi árhoz képest!
Beszéljék meg az egyes növények környezeti igényeit.
Vegye figyelembe a növények magasságát a virág- vagy zöldségágyások kialakításakor. Szeretik egymást ezek a növények? Segítsen a fiataloknak megtanulni, hogy mely növények nőnek jól egymás mellett, és melyek nem. Ismerje meg a társnövénytermesztést, és azt, hogy bizonyos növények együtt termesztve hogyan segítik egymást a kártevők elűzésében, ezáltal növelve a terméshozamot.
Az egyetem több mint 100 éve segíti Michigan gazdaságának növekedését azáltal, hogy ellátja a helyi lakosokat azokkal az információkkal, amelyek szükségesek ahhoz, hogy jobban végezzék munkájukat, egészséges és biztonságos családokat neveljenek, közösségeket építsenek, és segítsék gyermekeiket a sikeres jövő építésében.