0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. szeptember 14.

Így gyógyulunk gyorsan a náthából: paprikatea, fenyőtea és rizsnyák…

Sok felnőttnek újra kellene tanulnia a gyógyulást. Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb felnőtt elfelejtette, hogyan kell gyógyulni, hogyan kell ösztönöznie a saját öngyógyító képességét. Meglehet, sokan sosem kaptak jó instrukciókat.

Ezért most meglátogatjuk odabent unatkozó őserőnket, hogy megtanuljunk tőle egy s mást a gyógyulásról.
Az ilyen zimankós idő – amilyenben az utóbbi hetekben részünk volt- különösen kedvez a meghűléses megbetegedések kialakulásának.

Ezért ha jobban átfázunk, elázunk, vagy túl gyakran lélegzünk a szánkon keresztül, jobban tesszük, ha azon nyomban beveszünk egy adag C-vitamint, készítünk egy forró fürdőt, bebújunk az ágyba és melegen tartjuk magunkat.

A citromolajos légtérfertőtlenítést (tegyünk 2-3 csepp citrom illóolajat a párologtatóba) az első pillanattól fogva ajánlott alkalmazni, mert segíti a megelőzést, illetve elpusztítja a köhögéssel, prüszköléssel kikerült kórokozókat.

Ha már nem tudtuk megelőzni a betegség kifejlődését

Pihenjünk minél többet, a gyengeségnek és elesettségnek éppen az a feladata, hogy visszafogjon minket. Ha türelmesek vagyunk, és nem akarjuk gyógyszerekkel túl sok mozgásra, munkára késztetni a testet, összességében véve lerövidíthetjük a betegséget, és megelőzhetjük a káros szövődmények kialakulását.

Ha türelmetlenek vagyunk, az immunrendszer munkáját és a gyógyulás menetét hátráltatjuk. Szóval maradjunk a melegben, ágyban, ha van melegvizes-palackunk, fektessük magunk mellé azt is.

Hallgassunk a testünkre

Az emésztés rendkívül energiaigényes folyamat, és ekkor az immunrendszer energiaellátása háttérbe szorul. Arról nem is beszélve, hogy a korábban elfogyasztott sok-sok étel aktívan közreműködött abban, hogy jelenleg ennyire vacakul érezzük magunkat. Pár napot kibírunk evés nélkül. Minél kevesebbet eszünk, annál gyorsabban gyógyulunk. A szervezetünk valószínűleg úgyis megvonta tőlünk az étvágyat, ezzel is jelezve, hogy az evés pillanatnyilag nem olyan fontos.

Ami azt illeti, ha meg tudjuk állni, hogy olyasmiket együnk vagy igyunk, amelyek vércukorszint kiugrásokat okoznak, sokkal kellemesebb lesz átvészelni ezt a pár napot.

Mert böjt alatt csak annyi cukor kerül a vérbe, amennyi feltétlenül szükséges az egyensúly fenntartásához. Ha mégis nagyon szeretnénk valamit „enni”, kortyoljunk el egy- két bögre zöldséglevest. Ez kellemesen átmelegíti a testet, segít fellazítani és eltávolítani a mellkasban felgyülemlett váladékot, megemeli a torok hőmérsékletét, ezzel gátolva a vírusok tevékenységét. A következő nap gazdagíthatjuk egy kevés rizzsel.

Rizsnyákleves (1 adag): 20 g sárgarépát, 10 g fehérrépát vágjunk egyenletes kis darabokra és 40 g rizzsel főzzük kb. 30 percig négyszeres mennyiségű vízben.

Ha szeretjük a gyógynövényeket

Rendszeresen kortyolgassunk meleg folyadékokat-elsősorban langyos vagy meleg vizet-, hogy segítsük a szervezet megtisztulását. Naponta két-három csésze gyógytea (hársfa, bodza, citromfű, kamilla, rozmaring, fenyő, bodorrózsa, paprika) elfogyasztása kellemes változatosságot eredményez. A zöld és a fekete tea viszont abszolút nem javasolt, ahogyan a kávé sem.

· Paprikatea: 1 liter vízben egy felszeletelt csípős pirospaprikát lassú tűzön, 5 percig főzünk, majd szűrjük le. Meghűlés esetén kétóránként féldeciliternyi iható. Ha túl erős, forró vízzel hígítsuk.

· Fenyőtea: 60 g fenyőlevelet (luc-, erdei-, jegenyefenyő) forrázzunk le 750 ml vízzel. 10 perc ázás után szűrjük át, fogyasszuk el a nap folyamán 3 részre osztva.

A vitaminok kiemelten fontosak

Érdemes 2,5-3 óránként bevenni 500 mg C- vitamint. Ha van narancsunk vagy citromunk, facsarhatunk egy keveset a vizünkbe.

Cinkből fogyasszunk 30 mg-ot a reggeli időszakban, a C-vitamintól időben elkülönítve.

A biszglicinát a legkíméletesebb a gyomor nyálkahártyájához.
A beteg, sérült és stresszes szervezet magnéziumigénye megnő, ezért az egyébként fogyasztott napi adag dupláját is nyugodtan bevehetjük. Osszuk el több részre a nap folyamán, különösen, ha citrát formát használunk, ami egyszerre nagyobb mennyiségben hasmenést okozhat. 4000 NE D-vitamin szintén jótékony hatású.

Ha nem szükséges, ne szedjük

Jobban tesszük, ha az immunrendszerünkre támaszkodik a gyógyszerek helyett. Tehát kerüljük el a felesleges gyógyszerszedést, annak ellenére, hogy valószínűleg minden porcikánk sajog. Kérdezzünk rá minden gyógyszerre, különösen az antibiotikumra, hogy feltétlenül szükséges-e számunkra. Mivel az antibiotikum szelektálás nélkül dolgozik és elpusztítja az immunrendszer részét képező hasznos baktériumok többségét is. A hőemelkedést és a gyenge lázat nem szükséges csillapítani, mivel fontos funkciója van.

Amennyiben mégis lázat kell csillapítani, választhatunk gyógyszermentes alternatívát is.

· Ecetes vádliborogatás: 1 liter vízben keverjünk el 60 ml ecetet, mártsunk bele 2 kendőt. Csavarjuk ki, majd tekerjük körbe külön- külön a térdtől lefelé a lábszárakat. Húzzunk rá egy vastag térdzokni és esetleg bugyoláljuk be törölközőbe is. Kb. 30 percenként frissítsük. Csak forró testrészekre szabad felhelyezni hűtést, tehát hideg, gyenge vérkeringésű végtagokra semmiképpen se tegyünk hideget.

Ha úgy érzi, hogy ezeket már mind ismerte, akkor már csak vissza kell térnie a gyógyulás ösvényre. Azonban, ha eddig másképpen kezelte magát, megpróbálhatna egyszer esélyt adni öngyógyító erejének.

Ezek a javaslatok felnőttek esetében általában biztonságosak, azonban speciális helyzetekben (pl.: terhesség, súlyos krónikus betegségek) ajánlott személyre szóló javaslatokat kérni egy természetgyógyásztól.

A teljes gyógyulás időtartama az egyéni immunkompetencia függvényében 2-3 nap és 2 hét között változhat, jobb esetben. Tehát a nagyon leharcolt szervezeteknek ennél nehezebb dolguk van, és több türelemre lesz szükségük. De ha már így jártunk, nézzük a jó oldalát, az immunrendszerünk megtanult védekezni egy újabb kórokozó ellen.

Hogyan lehet a leghamarabb meggyógyulni? Úgy, ha nem sürgetjük. Ha türelmesen hagyjuk dolgozni az immunrendszert.
Forrás: magyarmezogazdasag.hu

Magazin ajánló: