Háziállatként az 1970-es évek végén vált népszerűvé Dr. Wendy Winstead révén. Az állatorvos számos hírességnek adott el vadászgörényeket, és több alkalommal is szerepelt a tévében sajátjaival. A nagy népszerűség ellenére, az emberek fejében olyan jelzők villannak fel velük kapcsolatban, mint a büdös, kártékony vagy vad. Sokan rágcsálókként tekintenek rájuk, holott a menyétfélék (Mustelidae) családjába tartoznak a borzokkal és vidrákkal egyetemben.
Alapvetően szürkületi állatok, azaz a hajnali órákban és napnyugtakor aktívak, ugyanakkor a legtöbb egyed gyorsan tud alkalmazkodni gazdája napirendjéhez. Napi 20 órát is képesek aludni, ébrenlétük során viszont egy percre sem állnak meg. Felügyelet nélkül ketrecben javasolt tartani őket, de oda kell rá figyelni, hogy naponta több órára ki legyenek engedve. Enélkül mozgásszervi betegségek és depresszió is kialakulhat náluk.
Szeretnek a természetben lenni, viszont nem lehet szabadjára engedni őket, mivel nem rendelkeznek hazatérő ösztönnel és nem tudnak életben maradni egyedül. Egy speciálisan görények számára kifejlesztett H alakú hám és egy póráz beszerzésével könnyedén megelőzhető a baj.
Kedvelik a társaságot, szeretnek interakcióba lépni, mókázni más fajtársaikkal. Amennyiben megkapják a megfelelő mennyiségű odafigyelést, egyedül is gond nélkül tarthatók, de egy vagy akár két másik görény társaságában érzik magukat a legjobban.
Vad, agresszív viselkedést ritkán, veszélyhelyzet esetén produkálnak, alapvetően békések és nagyon szeretik a simogatást.
Törpemalac
A malac szó hallatán kevesen asszociálnak egy kedves házi kedvencre, ami vidáman játszik a kertben, holott ez a kép a valóságtól egyáltalán nem áll messze. Persze, nem az ólakban tartott, több mázsás sertésekre kell gondolni, hanem az Európa-szerte egyre elterjedtebbé váló törpemalacokra.
Az elnevezés nem egy konkrét fajtát takar, hanem egy köznyelvben állandósult gyűjtőnév a kisebb sertésfajtákra vagy az azok keresztezéséből létrejövő változatokra.
A törpe disznók tiszták, szófogadók. Sohasem piszkítanak a helyükre. Érdemes nekik kijelölni egy könnyen hozzáférhető sarkot a szabadban, ahova odaszokhatnak.
A zárt helyek szorongást válthatnak ki belőlük, udvaron vagy nagyobb méretű kertben viszont jól érzik magukat. Fedett helyként egy szalmával, forgáccsal, takarókkal kibélelt nagyobb méretű kutyaól, vagy deszkákból épített házikó a legideálisabb, ahol kedvük szerint ki-be járhatnak.
Nem tűrik jól a magányt: igénylik más állatok vagy az ember közelségét. Nagy mozgásigényűek, szívesen futkosnak, ugrálnak, ha van rá lehetőségük. Nyitott természetűek, örömmel fedezik fel a ház minden helyiségét, amennyiben beengedik őket, de sétálni is el lehet őket vinni.
Táplálékuk főként gabonafélékből áll. Egy átlagos méretű törpemalac 600-800 gramm beáztatott takarmányt fogyaszt naponta. Kedvenc csemegéik a gyümölcsök. Előszeretettel fogyasztanak például almát. Magas kalóriatartalmuk miatt viszont a dinnye, a szilva vagy a körte már megülik a gyomrukat.
Nem csak házi kedvencként állják meg a helyüket. Magas érzelmi intelligenciájuk, kiegyensúlyozott természetük és kedves megjelenésük miatt kiválóan alkalmasak állatasszisztált terápián való részvételre.
Ajánljuk még: