0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. szeptember 10.

Közös faiskolai kutatások Zundertben

A faiskolai szektor további fejlődését kívánja erősíteni az a kezdeményezés, aminek az alapjait a Groot Groen Plus kiállítással egy időben rakták le.
Illusztráció

Szerződést kötöttek a digitalizációval és okos gazdasággal foglalkozó Avans céggel is, hogy meglévő projektjeiket Zundertbe hozzák, és ott folytassák a fejlesztést például a mesterséges intelligencia használatáról.

Az Aeres oktatóközpont a szakképzés és a felsőoktatás szintje közötti képzést tervez indítani a Rootz keretein belül, amely során a gyakorlat és a tudományos háttér közti szorosabb kapcsolatot hangsúlyozzák.

Ezenkívül alkalmazott biológia programot indítanak, ami a biodiverzitás fontosságára fókuszál a természetvédelemben. Szorosabbra fűzik a kapcsolatot a Curióval is, a cég zöld oktatási programja Bredában lesz elérhető.

Ezekkel az oktató- és tudásközpontokkal azért is érdemes együttműködni, mert felkeltik a fiatalok érdeklődését a faiskolai termesztés iránt, hangsúlyozta a projektvezető. A faiskoláknak munkaerőre és innovációra van szükségük, de legtöbbjük túl kicsi ahhoz, hogy időt és pénzt tudjon fordítani erre. A Rootz számos kutatás-fejlesztést fog össze, amelyek eredménye az egész ágazatot segíti majd. Ezenkívül közvetlen szaktanácsadóként állnak a faiskolások rendelkezésére.

Tevékenységükhöz tartozik a Zundert régió faiskoláinak népszerűsítése.

Forrás: Kertészet és Szőlészet

Szaklap, amelyben a cikk megjelent: