Az ismeretterjesztő és kézműves programokon a résztevők megismerkedhetnek a beporzó élőlényekkel, a beporzás jelentőségével, valamint az idei év beporzóival, a boglárkalepkékkel – írja az MTI.
A múzeum közleményében
Mint írták, a rovarok eltűnése számos természeti folyamatot károsan befolyásol, hiszen egyik legfontosabb tevékenységük a virágos növények beporzása – hangsúlyozza múzeum közleményében.
A tájékoztató szerint a jelenlegi földi növényvilág túlnyomó többsége rászorul a rovarokra, és ebben benne van a termesztett növényeink háromnegyede, az ételként, fűszerként, italként, gyógynövényként fogyasztott növények egyharmada. Elsősorban a méhek (a házi méh mellett több száz vadon élő méhfaj), de lepkék, legyek, bogarak, darazsak, poloskák és más rovarok is részt vesznek a beporzásban – írták.
A Magyar Természettudományi Múzeum, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar, valamint a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület együttműködésében megvalósuló rendezvényen, szombaton 9 és 14 óra között egyebek mellett Szemtől szemben a lepkékkel, Darazsak és méhek, Fátyolkák és rokonaik a ház körül címmel ismeretterjesztő programok, kézműves workshop, természetbúvár terem, mézkóstolás, beporzó Vándortanösvény és Bogárháton címmel bemutató is várja az érdeklődőket a Magyar Természettudományi Múzeumban.