Az új irányelvek már február 12-étől életbe léptek, de csak a napokban terjedt el a sajtóban. Mit is jelentenek ezek az új irányelvek? Az FEI fenntartja az összes videókészítési jogot az általa fémjelzett rendezvényeken és
A lovasok és a nemzeti szövetségek csak a saját lovaglásukat tehetik közzé kizárólag az FEI Socialie-n keresztül.
Cenzúra, vagy pusztán anyagi okok?
Sokakban felmerült a kérdés, vajon mi állhat emögött. Pusztán anyagi okok? Az FEI kereskedelmi célból hozta ezt a döntést, amely a videózás/streaming „jogtulajdonosok” pénzügyi részesedés miatt? Netán a közelmúltban kirobbant súlyos állatjóléti botrányok miatt a sportág vizuális üzenetének ellenőrzése céljából hozták ezt a döntést, hogy ne kerülhessenek ki olyan felvételek, amelyek kompromittálóak lehetnek?
Vége az új közkedvelt „reels” videóknak?
Mindenesetre az új, virágzó „reels” viedók üzletére a közösségi médiában, amelyet leggyakrabban a TikTokon és az Instagramon „influenszerré” vált versenyzők vagy márkaszponzorok tettek közzé, ezek az irányelvek erős hatással lesznek.
Szigor
„A FEI fenntartja a jogot, hogy bármely csatornán eltávolítsa a tartalmat, ha az ilyen tartalom közzététele megsérti ezeket az irányelveket.
– közölte a FEI.
A nagy kérdés az lesz, vajon hogyan működik ez a gyakorlatban, ki fogja ellenőrizni az akár több ezres létszámú rendezvényeken ki nem tartja be a szabályt. A másik kérdés pedig az, hogy vajon ez a döntés milyen fényt vet az állatvédők miatt – néha bizony joggal – ostorozott sportra? Nem kellene inkább a nagyobb átláthatóság felé nyitni a korlátozások helyett?
Ez is érdekelheti: