A Nébih honlapján pedig minden termelő, aki állományában embriótranszfert alkalmazna, megtalálja a köztenyésztésben dolgozó, működési engedéllyel rendelkező embrióátültető állomások elérhetőségét.
Az egyet-kettőt ellő haszonállatok szaporasági potenciáljának és genetikai előrehaladásának emelésére az utóbbi évtizedekben egyre szélesebb körben alkalmazzák az úgynevezett asszisztált reprodukciós eljárásokat. A „nagy testvér” szarvasmarháknál a világban másfél millió, ezen belül Európában évente változóan 120-150 ezer – hazánkban ezerötszáz körüli – embrióátültetést végeznek manapság.
A tenyésztői érdeklődés a hetvenes években jelentkezett először a módszer iránt, a nyolcvanas évek fordulóján aztán hazánkban is – kezdetben ausztrálmerinóembrió-importokkal – megjelent.
Az embriótranszfer haszna
Az embrióátültetés alkalmazására azért kerül sor, hogy a gazdaságilag értékes tulajdonságokkal rendelkező, de a szokványos termelési körülmények között megszülető utódok számánál többet állítsanak elő az állattartók. A módszer további előnye az állomány átlagánál jobban teljesítő egyedek gyorsabb elszaporítása, a ritka fajták egyedszámának hatékonyabb növelése, továbbá az intenzív állattenyésztés kihívásainak eleget tenni nem képes, de a világörökség részét képező, őshonos és védett populációk megőrzése, megmentése.
Járulékos előny még az akklimatizációs nehézségek kiküszöbölése is, ha felnőtt egyedek helyett embriók importjára esik a választás.