0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. szeptember 21.

Továbbképzés tájépítészeknek

Szemléletváltásra, a természet törvényeinek ismeretére és betartására van szükség a zöldfelület-gazdálkodásban, az épített és természeti környezettel foglalkozó szakembereknek pedig fel kell tudni erre készülni.

Ennek szellemében indítja el idén tavasszal a zöldinfrastruktúra-tervezési továbbképzését az építészkamara táj- és kertépítészeti tagozata, hallottuk egy közelmúltbeli szakmai konferencián. Ugyanebbe a szellemiségbe illik a madárbarát kert program, amiről szintén sokat megtudhattunk a találkozón.

A hosszú távú és általános érvényű szemléletváltás érdekében elengedhetetlenné vált, hogy az épített és természeti környezettel foglalkozó szereplők olyan rendszerszemléletű megoldásokat dolgozzanak ki és alkalmazzanak, amik választ adnak a kihívásokra, emelte ki a zöldszakma nagy közös tapolcai szakmai napján tartott előadásában Báthoryné Nagy Ildikó Réka okleveles tájépítészmérnök.

A tájépítészeknek is fontos az új szemlélet szerinti ismeretek megszerzése, hogy kellően felkészültek lehessenek a zöldinfrastruktúra-stratégia és a zöldinfrastruktúra-projektek műszaki terveinek elkészítésére, a kapcsolódó szak­ágakkal való együttműködésre.

A Magyar Építész Kamara Táj- és Kertépítészeti Tagozata ezért tájépítész szakmaspecifikus, települési zöldinfra­struk­tú­ra-terve­zési továbbképzést (ZITT) indít 2024 tavaszán.

A tanúsított továbbképzésre „K” (táj- és kertépítészeti tervezési terület) és „TK” (településtervezési zöldfelületi és tájrendezési szakterület) tervezői jogosultsággal rendelkező tájépítészek jelentkezhetnek, bár az egyes modulok anyagát a társszakmák képviselői is megismerhetik.

Naponta hat órában

növények, zöldinfra­struk­tú­ra-tervezési továbbképzés
A többszintű növényállomány védelmet és táplálékot ad az állatoknak
Fotó:Megyesi Éva

A képzés modulrendszerben zajlik majd, vagyis minden oktatási napon más téma ismereteit adják át az érdeklődőknek hat tanórában. A Zöldinfrastruktúra és klímaadaptációs alapok lesz a bevezető modul, mely a klímaváltozás és a város­klíma sajátosságainak megértését, települési kihívásait ismerteti, emellett részletezi a zöldinfrastruktúra és a természet alapú megoldások fogalmát. Tervezés- módszertani segítséget nyújt a zöldinfrastruktúra-fejlesztési és -fenntartási akcióterv (ZIFFA) elkészítéséhez.

A Zöldinfrastruktúra épített szerkezeteken modul az épületeken és építményeken kialakítható zöldinfrastruktúra-elemekről tanít, szó lesz a zöldtetők és zöldhomlokzatok típusairól a jó gyakorlatok bemutatásával együtt.
Forrás: Kertészet és Szőlészet

Szaklap, amelyben a cikk megjelent:

Magazin ajánló: