0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. november 11.

Gyógyír a természettől: orvosságok növényekből

Amikor a testünkben megbomlik az egyensúly, betegségek alakulnak ki. És mivel az ember a természet része, az onnan származó anyagok is tudnak segíteni legyőzésükben.

Azzal, hogy szüntelenül a gyógynövények hatóanyagai után kutat, lényegében az orvostudomány is elismeri, hogy a növények is lehetnek megmentőink. Írásos bizonyítékaink ugyan mindössze néhányezer évesek, ám az emberek valószínűleg már a kezdetek kezdetén rájöttek arra, hogy ha valami gondjuk van, a természetben kereshetnek rá gyógyírt.

Számos olyan növény van, melyre a mérgező és a gyógyító jelző is ráillik. Ezeket házilag nem szabad használni, de hatóanyagaik gyógyszergyári kivonással és pontos dozírozással, orvosi felügyelet mellett alkalmazva komoly és hatékony orvosságnak számítanak.

Gyógynövények: Mit tanultunk a természettől?

Minden bizonnyal már az ősember is felfedezte, hogy a növények nemcsak táplálnak, hanem gyógyítanak is, valamint esetenként kioltják az életet. Ám idővel rájöttek, hogy a veszélyes növényekből hatásos gyógyszerek készíthetők. Ismerkedjünk meg néhányukkal!

Tavaszi hérics

A tavasz bájos kis hírnöke olyan szívglikozidokat tartalmaz, amelyeket vízhajtó és szívgyógyszerekben alkalmaznak, mivel növelik a szív teljesítményét és lassítják a ritmusát.

Nárcisz

nárcisz virág
Fotó: Pixabay
A nárciszban található galantamin – ami egyébként a hóvirág latin elnevezése után kapta a nevét, mivel abban fedezték fel először – lassíthatja az Alzheimer- kór progresszióját és tüneteit.

Gyűszűvirág

Egyes Digitalis-ok hatóanyagait -az 1930-ban izolált digoxint, digoxigenint, és a metil- digoxigenint-, szívelégtelenségek esetén használják, gyógyszerformában Digoxin néven kerül forgalomba.

A gyűszűvirág fontos szíverősítő, lehetővé teszi, hogy a szív lassabban, erőteljesebben és szabályozottabban verjen, viszont veszélyessége miatt kizárólag gyógyszerkészítmények formájában használható.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu

Magazin ajánló: