Dánia, mint az egyik legnagyobb tejtermék-exportőr, a világ első országa lehet, amelyik beárazza (adóztatja) a mezőgazdasági kibocsátásokat, beleértve a tehenektől származó metánkibocsátást is. A lépésnek széles politikai támogatottsága van.
Az északi ország vállalta, hogy 2030-ig 70 százalékkal csökkenti kibocsátását az 1990-es szinthez képest. A dán Concito éghajlat-elemző műhely szerint Dánia területének több mint fele mezőgazdasági művelés alatt áll, és az ország szén-dioxid-kibocsátásának mintegy harmadát a mezőgazdaság adja.
Ehelyett a gazdálkodók és a tejipar olyan adalékanyagok használatát szorgalmazta, amelyek megállítják a tehenek gyomrában az erjedési folyamatot, megakadályozva a metán képződését. A kormány 518 millió dán koronát (24,7 milliárd Ft) különített el a takarmány-adalékanyag finanszírozására, amely 2030-ban várhatóan 30 százalékkal csökkenti az ország nagyjából 550 ezer tejelő állományának metánkibocsátását. Az ilyen adalékanyagokat szkeptikusan fogadták a dán politikusok és állatjólléti szervezetek, mivel