A hagymaértékesítési szezon kezdetének apropóján a fruchthandel.de portál foglalta össze a kilátásokat a németországi agrárpiaci információkat elemző AMI adatai alapján. Mint írták,
bár ez szezon vége felé már nem mindig volt jellemző. Nagyjából most áll át a kereskedelem a tengerentúli áruról a frissen szedett hazaira, nagy kérdés, hogy mi várható.
Az indiai és egyiptomi exporttilalom, megspékelve a hatalmas kínai hagymafelhozatallal, az európai piacra is megtette a hatását. Miután a szezon első felében Európában rekordárakat értek el a szerény kínálat miatt, addig a szezon második felére nemcsak Németországban, de a szomszédos európai országokban is jóval több lett a hagyma, mint amire néhány héttel korábban számítottak, és ez annak rendje-módja szerint le is törte az árakat. Kivéve a lilahagymáét, amelyből 2023/24 során végig hiány volt Európában, az ára ennek megfelelően folyamatosan emelkedett és nem is volt kilátásban visszaesés (nem úgy, mint a 2022/23-as szezonban, amikor a végén már olcsóbb volt a lilahagyma, mint a vörös).
Ez az évjárat is nehéz helyzetben volt az időjárást illetően, csak most nem az aszály és a forróság miatt izgulhattak a németországi termesztők, hanem a hűvös, csapadékos időjárás, valamint az ezzel járó magas kórokozó- és kártevőnyomás, illetve gyomosodás miatt. Egyelőre nagyon hiányzik a napfény a hagyma fejlődéséhez, foglalta össze az AMI információi alapján a fruchthandel.de portál cikke.