Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a betegség Thesszália régióban ütötte fel a fejét, miután Bulgáriában is találtak fertőzött példányokat. A görög hatóságok főként a régióban 8000 állat kényszervágását rendelték el, 200 ezer tesztet végeztek el.
A PPR elhullási rátája a 70%-ot is elérheti, a helyzet tehát aggasztó. Görögországban tartják Európában a legtöbb kecskét, a juh és a kecske teje pedig a görög gazdaság számára fontos élelmiszeripari alapanyag, így a betegség terjedése komoly kockázatot jelent a helyi gazdaságra nézve.
Az EU-s protokollok szerint, amennyiben fertőzött példányt találnak, az állomány kényszervágását rendelik el, a gazdaságot fertőtlenítik, majd a hatóságok megkezdik a szomszédos gazdaságok állományainak tesztelését.
Bár már korábban is terjedt, a betegséget először 1942-ben Elefántcsontparton azonosították, azóta 70 országot érintett hosszabb-rövidebb ideig. Évente több mint 2 milliárd dolláros kárt okoz világszerte, kecskéken és juhokon kívül egyéb kérődzőkre is veszélyes lehet, bár e kettőt érinti leggyakrabban. A betegség csak kényszervágással előzhető meg, így akár egy eset miatt is több ezer példány elpusztítása szükséges a járvány megelőzéséhez.