0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. január 13.

Üvegtöréssel tüntettek a francia szőlőtermelők

Az olcsó külföldi borok dömpingje ellen tiltakoztak, kormányzati beavatkozást sürgetve.

Franciaország déli részén, Béziers városában,

feldühödött szőlőtermesztők tüntettek egy Lidl üzlet előtt, ahol több száz borosüveget törtek össze tiltakozásuk jeleként.

Az akció célja az volt, hogy felhívják a figyelmet a helyi borászati ágazatot érintő problémákra, különösen az alacsony borárakra, amelyek szerintük veszélyeztetik megélhetésüket.

A tüntetés hátterében az áll, hogy a borászatok és szőlőtermelők Franciaország-szerte nehéz időszakot élnek át a csökkenő kereslet és a túlkínálat miatt.

Illusztráció
Fotó: Pixabay

A termelők szerint a nagy áruházláncok tovább súlyosbítják a helyzetet azáltal, hogy külföldi borokat forgalmaznak rendkívül alacsony áron, ezzel aláásva a helyi borászok piaci helyzetét.

A helyi termelők érdekvédelmi szervezete, a Comité Régional d’Action Viticole (CRAV), évek óta folytat küzdelmet a külföldi borok dömpingjével és az alacsony árakkal szemben, a kormány beavatkozását sürgetve.

A Lidl képviselői egyelőre nem kommentálták a történteket, de a helyi média szerint a tüntetés jelentős visszhangot váltott ki a közösségben. A borászok továbbra is sürgetik a hatóságokat, hogy hozzanak intézkedéseket a helyi borászatok védelme érdekében, például az importált borokra vonatkozó szigorúbb szabályozásokkal vagy a helyi termelőknek nyújtott támogatások növelésével.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu / decanter.com

Magazin ajánló: