A döntés valószínűleg a jelenleg Azerbajdzsánban zajló COP29 utolsó pillanataiban fog megszületni.
Ausztrália terve, hogy a csúcstalálkozót a csendes-óceáni szigetországokkal közösen rendezze meg. Az ausztrál kormány azzal érvel, hogy a világ egyik leginkább klímaváltozás által fenyegetett régiója számára ez egyedülálló lehetőséget kínálna arra, hogy hangjukat hallassák.
Chris Bowen ausztrál klímaügyi miniszter hangsúlyozta, hogy a COP-csúcstalálkozók helyszíneinek megoszlása aránytalan: a 29 eddigi találkozóból mindössze 6-ot rendeztek a déli féltekén. „Eljött az idő” – jelentette ki, utalva arra, hogy nagyobb egyensúlyra van szükség a globális színtéren.
A csendes-óceáni vezetők, például Palau elnöke, Surangel Whipps Jr., szintén támogatják az ausztrál pályázatot. Whipps a COP29-en felszólította a döntéshozókat, hogy ne fosszák meg a csendes-óceáni országokat ettől a lehetőségtől, amely szerinte „a jövőnk szempontjából a legfontosabb nemzetközi fórum”.
Törökország fejlődő országnak minősül , ami több más fejlődő ország támogatását is jelentheti számára.
Az elmúlt COP-csúcstalálkozók Egyiptomban (COP27), az Egyesült Arab Emírségekben (COP28) és jelenleg Azerbajdzsánban zajlottak. Ha Törökország nyerne, a következő öt évből négyben ebben a régióban rendeznék a csúcstalálkozót.
Török tisztviselők azzal érveltek, hogy országa előnyösebb választás lehet, mivel nem jelentős fosszilis tüzelőanyag-exportőr, szemben Ausztráliával, amelyet gyakran kritizálnak szén- és gázexportja miatt.