Szép lassú építkezésnek lehetünk tanúi, évekig ismerkedett a területekkel, a szőlőkkel, újat is telepített, és alakítgatta a saját stílusát, amíg azt nem érezte kiforrottnak, addig ugyanis nem szerette volna széles körben megmutatni. Elsősorban a gyümölcsösségre helyezi a hangsúlyt, ezt mindenképpen tudja kontrollálni, hiszen maga készíti a borokat.
Lélek a borban
Eger felől Egerszólátra autózva a környezet hangulatos toszkán vidékekre hasonlít, a településhez közeledve sűrűsödnek a szőlőültetvények, érezhető, hogy egykoron fényesen ragyogott itt a szőlőtermelés csillaga. A birtok legmagasabb pontjáról, ahol a borászat is áll, páratlan panoráma tárul a szemlélő elé, napsütéses időben egyszerre látható az Eged-hegy, a Mátra és a Bükk hegység sziluettje. Sok gondolkodás után született meg az Egersoul név, ami az angol nyelvben lelket jelent, itt ez rímel arra az érzésre, amit kivált az emberekből ez a táj, a szelíd lankáival és a távolban sejlő magasabb hegyekkel. Benne cseng az Egerszólát és a jazz zene egyik irányzata, a soul is. De az is szempont volt, hogy külföldön is értelmezhető legyen, mint márkanév, és kiváló lehet szlogennek is: Egersoul neked szól, hozzád szól.
Egerszólát sokáig az Olasz rizlingről volt híres, de a nem megfelelő gazdálkodás és egyéb körülmények miatt jelenleg itt kevés található belőle, ezért szándéka visszahozni ezt a fajtát azzal, hogy a pincészet zászlósbora lesz. A másik meghatározó tétel a bikavér lesz, a fajtaborokból pedig Kékfrankost tervez, és néhány kisebb egyedi tételt, ahogyan a szőlőtermés engedi, most például ilyen a Zengő és a Pinot noir. Azt tapasztalja ugyanis, hogy a gasztronómiában igény van a fajtaborokra.

Jelenleg 17 hektáron termel szőlőt, ezek között van több új ültetvény is, amely még csak mostanában fordul igazán termőre, és ha megtörténik, akkor évjárattól függően 100 ezer palack bor készíthető évente, amelynek az értékesítéséről is gondoskodni kell.
A másik nagyon fontos tényező maga a borászat, ami elhelyezkedését tekintve az egyik kuriózum az Egri borvidéken azzal, hogy a szőlőtáblák ölelésében épült meg, ami közel áll a franciaországi borbirtokok koncepciójához. Eger környékén ugyanis nem jellemző ez a fajta birtokkialakítás, a tufába vájt sorpince volt a tradíció évszázadokon át. A helyszín viszont így alkalmas arra, hogy a borok kóstolása mellett szélesebb élményt nyújtson majd az odalátogatóknak, ezért vacsoraesteket, koncerteket, kisebb gasztrofesztiválokat tervez a tulajdonosa.