0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. szeptember 11.

Szekszárd(i) palackban

Budapestre hozta a Szekszárdi Borvidék 16 pincészete Szekszárd Palackos borait, melyeket egy sétálókóstoló keretében mutattak be a borkedvelőknek. A közös gondolkodás eredményeként született meg a Szekszárd Palack, amibe csak a Szekszárdi Borvidék kiemelt borfajtái, a Szekszárdi Bikavér, a Kékfrankos és a Kadarka tölthető.

A borokat vakkóstolás alapján választják ki, ezzel biztosítva a hibátlan, fajtajelleget vagy borstílust képviselő, termőhelyi karakterű tételeket.

Hároméves előkészítés után 2015-ben mutatkozott be a közönségnek a Szekszárdi Palack.

Az egységes arculat nagyban segíti az egységes borstílus kialakítását, ami minőségi garanciát jelent, és a piaci pozíciókat is erősíti.

Ennek sikerét és jelentőségét jelzi, hogy idén már húsz borvidéki pincészet negyvenöt kimagasló tétele, legfőképpen Kékfrankos került ilyen kiszerelésben forgalomba összesen több mint 300 ezer üvegben.

A szekszárdi palack egyértelműen sikertörténet. És hogy mit rejtenek az elegáns, burgudni jellegű, a borvidék nevét is megjelenítő butéliák, azt az elmúlt évek tapasztalatait összegző kóstolón az érdeklődő közönség is megtudhatta a Société Budapest kulturális intézmény termeiben tartott bemutatón.

 

A szekszárdi borok az eleganciáról, a gyümölcsösségről és a fűszerességről szólnak, egyértelmű volt, hogy a burgundi palacktípus lesz az ideális választás. A szabványos palacknál hosszabb, extravagánsabb üveg mellett döntöttek, amelyen kívülről négyszer körbefut a Szekszárd felirat, és látható rajta a borvidék logója.

„Nagyon fontosnak tartom a Szekszárd Palackot, hiszen fókusz nélkül nem lehet sikeres egyik borvidék sem. A palackkal egységes stílust tudunk teremteni, ami ugyancsak erősíti a bizalmat a fogyasztóinkban. Hozzám csak pozitív visszajelzések jöttek eddig, még az Egyesült Államokból is” – magyarázta Takler András borász. Ifj Márkvárt János hozzátette, tudják, csak hosszú, kitartó munkával lehet eredményeket elérni, így a Szekszárdi Palackot is minél inkább meg kell ismertetni a fogyasztóközönséggel. A palack legyen a minőség védjegye.

A borvidék által vezetett statisztikából kiderül, míg 2015-ben csak tizennégy borászat töltött Szekszárd Palackba, 2019-ben pedig már húsz. A borvidéki bírálaton megfelelt és így palackba tölthető borok száma a kezdeti 27-ről 45-re emelkedett, ebből a Kékfrankos aránya a legnagyobb, amit a Bikavér és a Kadarka követ. A megrendelt palackszámok szintén a kereslet bővülését mutatják, míg a projekt kezdetekor 190 ezer üveget szállított a gyár, tavaly már 305 ezret.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu