Az ókori Egyiptomban a sört vélhetően túlnyomórészt királyi temetkezési rituálékhoz fogyasztották.
A minisztérium facebook-oldalán közzétett bejelentése szerint, a sörfőzdét Abydos ősi városában, az egyiptomi Sohag kormányzóságban fedezték fel, és valószínűleg „a világ legrégebbi nagy termelésű sörfőzdéje”.
Az „üzem” valószínűleg Narmer király korában, a poszt szerint Kr.e. 3100 körül működött.
A sörfőzde létezéséről a 20. század elején brit régészek már említést tettek, de helyét csak most fedezték fel.
A Deutsche Welle beszámolója szerint a mostani régészcsapatot Dr. Matthew Williams, a New York-i Egyetem régésze vezette, aki kifejtette, hogy
Az ősi sörfőzdének nyolc része volt, ahol két-két helyiségben 40 agyagedényt tároltak. Ezeket a tartályokat a sörgyártáshoz használt gabona és víz keverékének melegítésére használták.
Az egyiptomi Idegenforgalmi és Régészeti Minisztérium a turistáknak az országba való „visszacsábítása” érdekében hozta nyilvánosságra a felfedezést. Egyiptom turisztikai ipara, mint sok más, a világjárvány során hatalmas veszteségeket szenvedett.
Az ide látogató turisták száma a 2019-es 13,1 millióról tavaly 3,5 millióra csökkent, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) pedig az egyiptomi turisztikai kiadásokra vonatkozó előrejelzését 17,8 milliárd dollárról 2,7 milliárd dollárra csökkentette a 2020-as pénzügyi évben – jelentette a CNN.
Talán az olyan felfedezések, mint ez az ősi sörfőzde, hozzájárulhatnak a turizmus növeléséhez, amint bizonságos lesz Egyiptomba repülni, illetve az országban utazgatni.