Piroska életében a varrás szeretete nagyon régre nyúlik vissza. Nevelőotthonban nevelkedett, itt ismerkedett meg a tűvel és cérnával, itt tanult meg hímezni, kötni, horgolni és subázni is. Az otthonban volt egy varrónő, aki az elszakadt ruhákat javította, az ő műhelyében volt alkalma kipróbálni a háztartási varrógépet – és itt történt meg a varázslat. Később, már kétgyermekes anyukaként, elvégzett egy varrótanfolyamot, majd gyermekeinek is sok ruhát tervezett és készített. Teltek-múltak az évek, és egyszer csak felmerült életében a méhészruhavarrás lehetősége. Ekkor még bedolgozóként, majd párja közreműködésével elkezdte megvalósítani élete nagy álmát: saját varrodát nyitott. Férje, NYÁRI JÓZSEF az első pillanattól kezdve mellette állt és támogatta mindenben.

Mint mondtuk, a méhészruha is munkaruha, ezen belül is a védőruhák csoportjába tartozik, hiszen nagy igénybevételnek van kitéve, és viselőjének biztonságát és védelmét hivatott szolgálni. Éppen ezért Piroska és József alaposan körüljárta a témát, mielőtt elkezdték üzemeltetni a varrodát. Kiemelt figyelmet fordítottak az alapanyagok kiválasztására, több nagyon fontos szempontot szem előtt tartva, például azt, hogy a méhészeknek nagyon sokszor a tűző napon kell dolgozniuk. Így esett a választás a fehér színű, 100%-os pamut munkaruhavászonra. Később többféle színben is megjelentek a ruhák, ma már hatféléből (fehér, drapp, szürke, kétféle terepmintás és piros) lehet választani náluk. A színes ruhavásznak is 100%-ban pamutból készülnek, ezek közepesen vastagok.
Mindezeken felül Piroska és férje a méhészekkel folytatott beszélgetések alapján bővítették a választékot, hogy valóban minden helyzetben megfelelőek lehessenek az általuk gyártott ruhák, így született meg a légáteresztő és a vízlepergető modelljük. Tehát rengetegféle overall, kabát, kalap és kesztyű készül kicsike házi varrodájukban. Kalapok üvegszálas és tüllös kivitelben is kaphatók. A kesztyűk kecskebőrből készültek, a varrodában hosszabbítják meg a szárát.

Emellett folyamatos jelen kell lenniük méhészeti rendezvényeken, vásárokon és a közösségi médiában is. Piroska számára rendkívül fontosak ezek a személyes találkozások, amikor barátságok szövődnek, jó kapcsolatok alakulnak ki, kellemes beszélgetésekre adódik alkalom – mert a varrónő nem csak varrónő.