„A ragadozóhalak előállítása nehézkesebb, mint a pontyé, mivel a takarmányuk apróbb halakból áll, és a tenyésztésben a zsákmányhalak és a tenyésztett ragadozók egyensúlyát összehozni nehézkes. De a horgászok szívesen vennék az egyik slágerfaj, a szürkeharcsa nagyobb arányú tenyésztését is, de a süllőt is nagyon szeretik, a csuka pedig a pergető horgászok egyik kiemelt célhala” – sorolja a tenyésztéstől elvárt „irányokat” a MA-HAL ügyvezetője.
„Hús szempontjából most ez a legmeghatározóbb halfaj hazánkban, mivel az év egészében tudják termelni, és a precíziós gazdálkodásnak köszönhetően egy féléves ciklus alatt a lárva állapotból piac-kész halat lehet előállítani. Nagy is rá a hazai igény, mivel jó minőségű, szálkamentes halhúsról van szó, és nincsen erős, karakteres halíze sem, mégis emlékeztet a szürkeharcsára. Szóval az afrikai harcsa egy igazán jó »arany középút«” – magyarázza a szakember.
Tulajdonképpen mindegy is, hogy milyen halat tenyésztenek az ebből élők – az lenne a jó, ha nem csak a Duna- és Tisza-partiak főznének „mezei” vasárnap halat lének, paprikásnak…