0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. február 17.

Több száz holland gazdaságban kimutatták a kéknyelv-betegség vírusát

Több száz gazdaság küszködik Hollandiában a kéknyelv-betegség vírusának felbukkanásával, ami már az ország mezőgazdasági teljesítményében is érezteti a hatását, kongatta meg a vészharangot a holland kormány.

„A fertőzött holland gazdaságok száma elérheti a 600-at is”

– nyilatkozta nemrég Piet Adema mezőgazdasági miniszter az ANP holland hírügynökségnek. 2009 óta ebben a hónapban először jelentették a rendkívül fertőző állatbetegséget az országban, de egyből négy esetben.

A kéknyelv-betegség lázat és szájfekélyt okoz, adott esetben kékre színezve az állatok nyelvét. Rovarok, elsősorban szúnyogok terjesztik, és juhokra és tehenekre nézve egyaránt nagyon veszélyes. Szerencsére emberre nem veszélyes.

Piet Adema közölte, hogy a kéknyelv-betegség most felbukkant törzse ellen még nem áll rendelkezésre vakcina. A járvány miatt korlátozni kellett a szarvasmarhák és juhok kivitelét Hollandiából: minden exportra szánt állatot tesztelni kell, vagy karanténba kell helyezni.

Forrás: Reuters

Magazin ajánló: