A tájékoztatásuk szerint az ajánlások fókuszában a környezeti biztonság áll. A zöldenergia tárolásnak minden esetben a környezet védelmét szem előtt tartva kell megvalósulnia, nem veszélyeztetheti a társadalmat – közölte az Energia21 az MTI-vel pénteken.
Meg kell védeni a természeti erőforrásokat, ehhez az ajánlások között kiemelték:
Továbbá szükséges a technológiák folyamatos fejlesztésének ösztönzése.
Az Energia21 ajánlása szerint gondoskodni kell a zöldenergia tárolásához kapcsolódó tevékenységek folyamatos és rendszerszintű monitorozásáról, környezeti hatásainak méréséről. A mérésekhez kapcsolódó információk rendszerezett gyűjtéséről, a gyűjtések eredményeinek Magyarország polgárai számára történő közzétételéről. Ezt a tevékenységet olyan független egyetemi központoknak kell végezni, ahol a megfelelő erőforrások és szakmai tudás garantálni tudják a terület hosszú távú környezeti biztonságát – közölték.
A szervezet ajánlása szerint a német gyakorlatban alkalmazott környezeti kibocsátási és környezetminőségi előírásoknál lazább előírásokat ne lehessen alkalmazni. A határértékeket megsértőkkel szemben szigorú, erőteljes szankciókat szükséges alkalmazni az előírások betartatásának érdekében.
A fenti pontok teljesülése garanciát jelent arra, hogy a környezet védelmével együtt nyertese legyen Magyarország a zöld átállásnak gazdasági értelemben.
„Felelősséget érzünk abban, hogy ennek a kommunikációjában részt vegyünk, ezért országszerte tájékoztató események szervezését fogjuk megkezdeni” – írták.
Az Energia21 kezdeményezés 21 közéleti és szakmai személyiség részvételével és Palkovics László vezetésével indult el. Céljuk, hogy támogassák és felgyorsítsák Magyarország zöldenergiára való átállását.