A rendezvény célja nemcsak az volt, hogy felhívják a termelők figyelmét a rizsszalma alapú körkörös gazdálkodásra, hanem hogy a rizsszalma alapú értéklánc fejlesztési lehetőségeit is bemutassák. A rizsszalmán alapuló körforgásos gazdálkodás a rizs betakarítása utáni szalma gombatermesztésre való felhasználásával kezdődik. Ezután a letermett gombakomposztot a gépesített komposztálás alapanyagaként használják fel. A kész komposzt így visszakerül a táblára és megvalósul a körforgás.
A gazdálkodóknak, kormányzati szerveknek, fejlesztési irodáknak, kutató és tudományos intézményeknek egyaránt szervezett rendezvényt a beltéren illetve kültéren rizsszalmán termelt gomba betakarításának időpontjában tartották. Tették mindezt azért, mert a szervező CGIAR (Science for humanity’s greatest challenges) munkatársai szerint, mindig a személyes megtapasztalás általi tanulás a leghatékonyabb módszer.
A programot koordináló szervezet alelnöke hangsúlyozta, hogy a mezőgazdasági melléktermékek megfelelő hasznosítása növeli a gazdálkodók jövedelmét és fejleszti a vidéki munkahelyeket. Emellett hangsúlyozta, hogy a beltéri gombatermesztés a városi mezőgazdaság új módja, és szervezetük a közeljövőben ezt a modellt kívánja népszerűsíteni.