Tájékoztatjuk Önöket, hogy jelenleg a 2014 januárjában leadott megrendeléseket szállítjuk ki – írja honlapján a japán Takasago városban működő Asahiya hús- és csemegebolt tulajdonosa.
Akik azt gondolnák, hogy a 10 éves várakozás utáni rendelések kiküldése túlzás, azoknak szembe kell nézniük azzal, hogy ha most adják le a rendelést, akkor 43 év múlva fogják megkapni a kroketteket. Sokan kíváncsiak a magyarázatra.
Minden egyes krokett körülbelül 30 gramm marhahússal van töltve. A recepthez édes ízű Red Andes burgonyát, valamint Awaji szigetről származó hagymát használnak. Minden alapanyagot helyben, a Hyogo prefektúrában termelnek. Egy krokett 540 jenbe, azaz kb. 1350 Ft-ba kerül. A termék ára tehát nem megfizethetetlen, ami megmagyarázza a nagy érdeklődést e marhahúsból készült csemege iránt.
A Kiwami krokettért való virtuális sor, amelybe online regisztrációval kell beállni, hihetetlenül hosszú, jelenleg mintegy 63 ezer jelentkező van.
Ez áll az Asahiya üzlet hivatalos honlapján.
Miért ilyen hosszú a várakozási idő? A krokettet kézzel készítik, és naponta mindössze 200 darabot állítanak elő.Aki úgy érzi, képtelen több mint négy évtizedet várni, azok a marhahús krokett egy másik változatát is megrendelhetik, amire csak körülbelül négy évet kell várni.
Az Asahiya családi vállalkozásban működő üzlet a hozzá tartozó hentesüzlettel együtt 1926 óta működik. Jelenleg az 59 éves Shigeru Nitta vezeti, aki a tulajdonosok harmadik generációjához tartozik.
Ezért Nitta úgy döntött, hogy a kisebb mennyiségű marhahússal töltött krokettek jó megoldást jelentenek a Kobe marhahús iránti növekvő kereslet kielégítésére, amit fagyasztva kínálnak. Azt is remélte, hogy a kroketteket megkóstolva olyan vásárlókat is vonz majd, akik nagyobb adag marhahúst akarnak majd venni tőle.
Nitta meglepetésére a krokettek iránti érdeklődés messze felülmúlta várakozásait. Időközben a Kobe marhahús és így maguk a krokettek ára is emelkedett. Ez azonban nem tántorította el a vásárlókat attól, hogy további megrendeléseket adjanak le – annak tudatában, hogy sok-sok évet kell majd várniuk, mire az a tányérjukra kerülhet.
Ez is érdekelheti:
Már kapható a 3D nyomtatott vegán lazac: de van, aki megveszi?