Napi munka a ménesben
Közel húsz kollégával dolgoznak együtt, összeszokott, a lovakat szerető jó csapat. Mintegy 60 anyakanca van a ménesben, de ez a szám ezekben a hónapokban folyamatosan változik. Ebből 35 állami, a többi bértartott tenyészállat.
Feladatuknak tekintik a ménesi munka mellet a tréningből visszakerült lovak elhelyezését annak reményében, hogy elindulhasson számukra egy szép és remélhetőleg hosszú élet a lovassportok világában.
Sokat várnak a közelmúltban megvásárolt kancáktól, Zeb Un Nisának már van Listed-nyerő háromévese Angliában, illetve a kétéves utódja is biztató formával jelentkezett első versenyében ősszel.

Az idei szezonban négy fedezőménnel dolgoznak. Mokarrisban nagyon bíznak, az első évjárata biztató szezont zárt. A Franciaországban jó versenyekben kipróbált Écrivain az új reménységük, az idei évben születnek meg az első utódai. Écrivain apja Lope De Vega, anyja Sapphire Pendant. A fiatal mén minden szelekciós kritériummal – versenyteljesítmény, származás, küllem –, valamint kiváló temperamentummal rendelkezik, így kivételes lehetőséget jelent a tenyésztők számára. A Magyar Derby-nyerőt adó Pigeon Catcher már bizonyította kitűnő örökítőképességét, most is nagy kedvenc lehet. Negyedik ménjük a ménes saját tenyésztésű lova, a legjobb Overdose-ivadék, Cirfandli, aki visszatért Keszthelyről.
Az első hónapok benyomásai jók, nagyon elégedettek. A ménes és környezete rendkívül rendezett, a lovak minden figyelmet és szakértelmet megkapnak az elhivatott kollégáknak köszönhetően.
Azt biztosan megtanulták itthon és külföldön, hogy jó eredményt csak a legnagyobb odafigyeléssel lehet elérni. A legapróbb részlet is számít. A genetika az alap, sok múlik a felnevelésen és később a versenyistállón. Fontos, hogy jó kapcsolatot ápoljanak a Kincsem Parkkal és a Kincsem Nemzeti Kft.-vel, a versenyrendezővel. Azon vannak, hogy méltó szakmai utódai legyenek a napokban elhunyt korábbi ménesmesternek, Balika Attilának és a nyáron távozott Hegedűs Zsoltnak.