Az állandó hőmérséklet pedig 26 °C, így az sem véletlen, hogy az ott működő étterem a Twentysix nevet kapta.
Hatalmas a kontraszt a belvárosi kőrengeteg és az udvar buja zöldje között. Több méter magas fák alatt állnak az asztalok, az emeleti erkélyekről zöld zuhatagként csüngenek a futónövények, a tetőről pedig méretes kaspókból futnak alá a zöld indák, még a mosdókat is zöldfal díszíti.
Azt mondja, az otthonában is sok növénye van, szeret velük foglalkozni, ezért arra gondolt, miért is ne lehetne a hely belsőépítészeti eleme a növényzet, amely mindig zöld.
A nem mindennapi vállalkozásba 2019-ben egy ismerős idős kertésszel vágott bele, aki segített összeállítani azoknak a növényeknek a csoportját, amelyek működhetnek egy ilyen térben, ő pedig egy nagykereskedelemben megvásárolta azokat.
Ez így egyszerűnek hangzik, valójában hosszú és rögös út vezetett odáig, hogy most télen is a pálmafák alatt kávézhassunk. Folyamatos tanulást igényel a növények gondozása és a fajtákkal való kísérletezés, melyek érzik jól magukat és fejlődnek, és melyeket kell elengedni, még akkor is, ha nagyon szeretnék ott látni.
– A növényesítés saját ötletként indult, de azóta már tudom, hogy nemcsak nekem fordult meg a fejemben, külföldön több hasonló hely is működik, és egyre többen indulnak el ebben az irányban. Az a jó, ha valaki mer növényekben gondolkodni, és használni azokat, mint belsőépítészeti elemeket, érvel Barbara, aki mindenkit arra buzdít, hogy vágjon bele a zöldítésbe még akkor is, ha a beruházás költséges és elég sok a kockázati tényező.
Barbara megjegyzi, csak azoknak ajánlja, akik hosszú távra terveznek, és képesek felelősen gondoskodni a növényekről.