A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem számára a doktori iskolák kiemelkedő szerepe sosem volt kérdés. Az Egyetem célja a minőségi, oktatási potenciállal rendelkező doktorandusz hallgatók támogatása és ezáltal a kutatás-fejlesztési és innovációs ökoszisztéma szakember-utánpótlásának biztosítása. Beszédes adat, hogy
A pályázói létszámnövekedés nagy valószínűséggel nagyrészt az idén februárban életbe lépett Kiegészítő Doktori Ösztöndíj program bevezetésével magyarázható. Ennek értelmében, a doktorandusz ösztöndíj kiegészítésre került havi 300.000 Ft összegre azon doktoranduszok esetében, akik nem állnak napi 8 órás munkavégzésre irányuló jogviszonyban és a további pályázati feltételeknek is megfelelnek. A kiegészítő ösztöndíj összege az első két évben 160 000 Ft/hó, a második két évben 120 000 Ft/hó. Ezzel gyakorlatilag megduplázódott a doktoranduszok ösztöndíja.
Idén szeptembertől tervezik bevezetni a MATE Kiválósági Doktori Ösztöndíjat Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektorának javaslatára és az Egyetem Kuratóriumának támogatásával.
– hangsúlyozta Dr. Gyuricza Csaba.
A MATE Szent István Campusán, idén májusban harminc éves jubileumát ünneplő doktori képzés ünnepségén a rektor kifejtette, hogy „a doktori képzés nemcsak a tudomány, de a gazdaság és az ipar utánpótlását is jelenti, az a szellemi erő, amihez a doktori iskolák igen komoly hátteret tudnak jelenteni. A doktori iskolákat úgy is tekinthetjük, mint a magyar tudomány jövőjének lakmuszpapírját, hiszen a ma doktori iskolája fogja meghatározni azt, hogy milyen lesz a tudomány a jövőben”.