„Nincs még egy ilyen univerzális faj, mely táplál, díszít és gyógyít, sőt több keleti vallás szent növénye is egyben. A konfuciánus etikában a tökéletes személy, vagyis az erkölcsös, nemes gondolkodású ember jelképe, aki olyan, mint a lótusz, mely a sötét, ragadós iszapból a víz fölé, a tisztaság felé, a fényre emelkedik, s ott bontja pompás virágait. A buddhizmus szent növénynek tartja, gyakran ábrázolják Buddhát egy lótuszvirágon ülve. Indiában külön neve van a múltat, a jelent s a jövőt jelképező bimbónak, kinyílt és elhervadt virágnak”, lótuszvirágzás
így méltatta a lótuszt közel két évvel ezelőtt a Kertbarát Magazinban megjelent cikkében Fráter Erzsébet, a Nemzeti Botanikus Kert rendszertani gyűjteményének kurátora. Mivel személyesen ő vezeti a Bambusz és lótusz címen meghirdetett élménysétákat, garantált, hogy rengeteg izgalmas történetet tudhatunk meg a vácrátóti Botanikus Kert nagy tavában pompázó virágról a sétán.
mindig 15 órakor kezdődik és várhatóan 2-2,5 óra hosszú a program. A szabadtéri sétaútvonal kerekesszékkel és babakocsival is járható.
A lótuszvirágzás egyébként már most is elkezdődött Vácrátóton, a szokásosnál több héttel korábban, olvasható a kert Facebook-oldalán.
Ettől függetlenül természetesen Szegeden is a „klasszikus virágzáskezdetre”, július végére időzítették a lótusznapokat: immár 17. alkalommal szervezi meg a kelet-ázsiai hangulatú rendezvényt az egyetemi Füvészkert. Ahogy a beharangozóban olvasható,
zenékkel, táncokkal, ízekkel és illatokkal elevenítik fel előttünk a kelet varázsát. Megtekinthető a japánkert legcsodásabb eleme, a lótuszos tó, a tradicionális indiai táncbemutató, valamint meditációs koncerteket is hallgathatnak a résztvevők. Megismerkedhetünk Ázsia növényvilágával egy kerti séta keretein belül, részt vehetünk jóga- és harcművészeti bemutatókon is, valamint különleges termékek közül válogathatunk a kézművesvásárban.
Ajánljuk még: