0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2025. június 16.

Újdonság az egyetemen – ősszel már a hallgatók is tesztelhetik

Teljesen megújult, digitálisan továbbfejlesztett tantermekkel, prezentációs terekkel kezdi következő tanévét az Állatorvostudományi Egyetem - mondta az intézmény oktatási rektorhelyettese az okostantermek sajtóbemutatóján.

Ózsvári László hangsúlyozta, az állatorvosképzés elsősorban gyakorlati képzés, a személyes jelenlétet nem lehet pótolni, de az új, élményközpontú technológiával az előadásokat is „gyakorlatiasabbá” lehet tenni – írja az MTI.

Illusztráció: MMG archív

Ha például a boncolást nagy képernyőre kivetítik, akkor minden hallgató könnyedén követni tudja az eljárást, és a műtéti technikák bemutatásába is interaktívan be tudnak kapcsolódni a diákok. A felvételek pedig a vizsgaidőszak végéig elérhetőek, tehát bármennyiszer visszanézhetők lesznek, ami nagyban megkönnyíti a felkészülést – magyarázta a rektorhelyettes.

Beszélt arról is, hogy

mintegy hetven országból – zömmel nyugat- és észak-európai államokból – érkeznek hallgatók az Állatorvostudományi Egyetemre, ahol három nyelven folyik az oktatás, a magyar mellett angolul és németül is.

 Az elismert diplomát adó intézményt az európai állatorvosképző intézetek közül negyedikként akkreditálták, azonban az egyetem pozíciójának megtartásához az oktatás színvonalának további emelésére van szükség, ezért is volt fontos ez a fejlesztési projekt – fejtette ki Ózsvári László.

A beszerzett eszközök között vannak az anatómiai ábrák és diagnosztikai képek részletgazdag bemutatásához nélkülözhetetlen 4K projektorok, a megjelenített képekre pedig

az interaktív kijelzők révén az oktatók közvetlenül a képernyőn jegyzetelhetnek vagy rajzolhatnak, így egyértelműsítve akár egy-egy anatómiai rendellenességet.

A PTZ kamerák és mikrofonrendszerek az egyetem diákjainak kétharmadát jelentő külföldi hallgatók távoli becsatlakozását még könnyebbé teszik, és lehetővé válik akár külföldi szakértő vendégelőadók valós idejű bevonása az oktatásba kiváló hang- és képminőség mellett – írták. Hozzáfűzték, a központi jelmenedzsment rendszer segítségével az előadók könnyedén válthatnak a különböző audiovizuális források között, zökkenőmentesen bemutathatják egy sebészeti beavatkozás élőközvetítését, majd azonnal átválthatnak egy oktató videóra vagy prezentációra, hogy elmagyarázzák a látottakat.

Forrás: MTI

Magazin ajánló: