Görögországban komoly intézkedéseket vezettek be, hogy megfékezzék a „kecskepestis” néven ismert vírusfertőzést, amely a juhok és kecskék körében pusztít. A mezőgazdasági minisztérium közleménye szerint az ország megtiltotta az állatok szállítását a gazdaságokból, hogy megelőzzék a járvány további terjedését.
A veszélyes PPR vírus – ami egyébként az emberekre nem veszélyes, de az állatok körében rendkívül fertőző – akár a fertőzöttek 70%-át is elpusztíthatja. Július 11-én fedezték fel a járvány kitörését a középső thesszáliai régióban, és azóta mintegy 8000 állatot kellett levágni, több mint 200 000-et pedig megvizsgáltak. A hétenújabb esetek kerültek napvilágra a középső Larissa régióban és a déli Korinthoszban, ami további aggodalomra ad okot.
Az ország mezőgazdasági tisztviselői, köztük Georgios Stratakos, hangsúlyozták, hogy a szigorú biztonsági intézkedések megelőzési céllal történnek. Céljuk a betegség terjedésének megállítása és felszámolása.
Görögországban él a legtöbb kecske Európában, és tejükből készül az ország híres feta sajtja, amely jelentős gazdasági értékkel bír. Ezért a hatóságok minden egyes eset után azonnal levágják a teljes állományt, fertőtlenítik az érintett területet. Az Európai Unió protokolljainak megfelelően a környező állatokat is megvizsgálják.
A mezőgazdasági minisztérium folytatja az esetek elemzését, és igyekszik felderíteni az „esetlegesen gyanús import” útvonalát, hogy kiderüljön, honnan eredhet a járvány. Az ország elkötelezett a betegség terjedésének megállítása mellett, és minden szükséges lépést megtesz a kecskepestis leküzdése érdekében.