A lucernafeldolgozó üzemben az előállított mennyiség jelentős részét Kínába tervezik exportálni. Vlagyimir Csermetov, a Tyumeni terület mezőgazdasági minisztere a helyi sajtónak elmondta, hogy mintegy 2,5 milliárd rubelt (101,7 milliárd forintot) fordítanak majd földrendezésre. A Majak öntözőrendszer kiépítését tervezi a lucerna hatékony szibériai termesztése érdekében.
A régióban több lucerna termesztésével kapcsolatos projekten is dolgoznak. A Kínába irányuló export különösen fontos, mivel ott tömegesen használják a lucernát takarmányozásra. Az orosz takarmányiparban nem jellemző a lucerna széles körű használata. Bár néhány állattenyésztő vállalat már jelezte, hogy tervezi takarmány-összetevőként való felhasználását. Idén tavasszal az egyik prominens orosz mezőgazdasági vállalat, a Damate bemutatta juhtenyésztési projektjét, amelynek keretében 1400 hektár szántóföldet vetnek be szójával, kukoricával és lucernával, hogy elegendő takarmányt biztosítsanak az állatoknak.
Az Arabia Expo Agro vállalat pedig 2023 közepén jelentett be egy olyan komplexum építésére vonatkozó szándékát, amelyben lucernát termesztenének, hogy aztán szénává és takarmánypelletté dolgozzák fel.
Becslések szerint az Oroszországban kapható vetőmagokból előállított lucernaszilázs átlagos fehérjetartalma 17%, míg jobb vetőmagokkal ez az érték akár 27% is lehet.
További érdekességek: