Előnyük, hogy az egynyáriakhoz hasonló a díszítőértékük, de évről-évre újra megörvendeztetnek bennünket szépségükkel, hiszen átteleltetjük őket, így költséghatékonyan lehet még virágosabb a kertünk.
Hagyjuk elszáradni a leveleket, és hűvös, száraz, fagymentes helyen fűrészpor közé dugva teleltessük át. Tavasszal a fagyok elmúltával laza szerkezetű, homokos, jó vízáteresztő, tápanyagban gazdag talajba ültessük el. Többször kisebb vízadagokkal öntözzünk, mert a pangó víz elpusztítja a hagymákat. Elvirágzás után fokozatosan csökkentsük az öntözés mennyiségét és gyakoriságát. Betegségekre és kártevőkre nem érzékenyek.
Négylevelű madársóska
Alacsony termetű, rizómás évelő növény a Mexikóból származó Oxalis tetraphylla, hasonlít a lóheréhez, de rendszertanilag távol áll tőle. Kereskedelemben kis cserepekben, négylevelű lóhereként forgalmazzák, leginkább újévkor. A négylevelű lóhere évszázadok óta a szerencse szimbóluma.
Tölcsérszerű, sötét rózsaszínes, vöröses árnyalatú, ötszirmú virágai a levelek fölé magasodnak, laza álernyőt formálnak. A nyári időszakban folyamatosan jelennek meg a növényen, a hajnali órákban nyílnak ki, majd napnyugta után becsukódnak. Este, a csökkenő fény hatására levelei is összecsukódnak, így védekezik a növény a hideg és a harmat ellen. Leveleit akkor is összezárja, ha a napfény túl erős. Napos, világos vagy félárnyékos védett helyen fejlődik legszebben. Átlagos vízigényű, az átmeneti szárazságot elviseli. Legkönnyebben a fiókhagymáival szaporítható, ültetés előtt óvatosan szedjük szét őket. Ha újévre szeretnénk hajtatni „négylevelű lóherét”, ültessük el december elején a rizómákat cserépbe, tegyük világos, meleg helyre, és öntözzük rendszeresen.
Háromszöglevelű madársóska
Közeli rokona a Brazíliában őshonos Oxalis triangularis. Nevét mélylila, háromszög alakú levélkéi miatt kapta, melyek hármasával nőnek a 15-25 cm hosszú levélnyélen. Kis virágai általában halvány rózsaszínek, június-augusztusban, ötös-hatos csoportokban a levek között jelennek meg kecses virágszáron.
Ültetéskor 6-8 cm mélyre és egymástól 5-10 cm távolságra helyezzük el a rizómákat, világos, napos, kellemesen meleg helyre. Az aktív növekedési időszakban három-négy hetente érdemes tápoldattal támogatni a fejlődését. A túlzott öntözés okozhat barna vagy sárga foltokat a leveleken. Nevelhetjük sziklakertben, virágágyásban, szegélynövényként, szobanövényként, teraszon kaspóban, vagy virágládában egynyári növényekkel társítva.