Kizárólag nagyvirágú Cymbidium biológiai növényvédelmen alapuló termesztésére állt át az öt hektáron üzemelő holland Bac Orchids. Korábban sokat permeteztek a pajzstetvek ellen, ám az sem vezetett eredményre. Takácsatka ellen már sikerrel alkalmaztak biológiai megoldásokat, ezért úgy döntöttek, hogy természetes ellenségekkel próbálnak megbirkózni a pajzstetvekkel is. Több, hasonló problémákkal szembesülő termelővel és egy biológus bevonásával költséghatékonyan kezdtek a négy évig tartó kísérletezésbe.
Tapasztalatuk szerint az a legfontosabb, hogy egyensúly alakuljon ki a kártevők és az ellenük bevetett rovarok között úgy, hogy a biológia a kártevővel együtt fejlődjön. A cél az, hogy ne kelljen újra és újra betelepíteni a természetes ellenségeket, mert akkor érhető el igazi siker, ha a termesztőberendezésben egymás után fejlődnek a hasznos szervezetek újabb és újabb generációi.
Az első években a biológiát korrekciós termékekkel kombinálták, de arra jutottak, hogy ez felborította a kártevők és a hasznos rovar populációi közötti egyensúlyt. A stabil helyzetet akkor érték el az üvegházban, amikor tudatosan, végleg úgy döntöttek, hogy felhagynak a permetezéssel.
A Cymbidium-termesztésben ismert kártevő, a spanyol csiga ellen sikeresen alkalmazzák a csigacsapdát. A leginkább banánon, ananászon és bambuszon károsító Opogona sacchari moly a Cymbidiumot is veszélyezteti. Ez ellen is jó irányban halad a védekezés, egyelőre atkákkal, darazsakkal, nematódákkal, de precíz, célzott védekezés kidolgozásához még további kísérletezésre van szükségük.
Kiemelik annak fontosságát, hogy a biológiának nem szabad negatív hatással lennie a virágminőségre, bár a valamivel alacsonyabb hozam elfogadható. A nehézséget abban látják, hogy minden kertészetben más védekezésre van szükség.
A Wageningeni Egyetem és Kutatóközponttal, valamint a Leideni Egyetemmel együttműködve összesen húsz holland üvegházi kertészettel vesznek részt a Glastuinbouw Nederland által koordinált projektben is, amelynek keretében