A Magyar Öttusa Szövetség ugyanis itt adta át az öttusában eddig versenyző hazai lovakat a Magyar Honvédségnek.
Közismert, hogy a Nemzetközi Öttusa Szövetség úgy döntött, hogy a párizsi olimpia után a modernkori pentatlon számai közül kiveszi a díjugratást, a helyére pedig ötödik tusaként akadályverseny kerül.

forrás: HM Zrínyi Nonprofit Kft.
– mondta Guzi Blanka Európa-bajnok, a párizsi olimpián pedig 4. helyezést elért magyar öttusázó, akinek egyébként nem is kell elszakadnia teljesen a lovaglástól, hiszen katonasportokóként a jövőben is kaphat lovas feladatot.
A szolgálatba állt lovak a Magyar Honvédség lovasainak felkészítését segítik a jövőben, illetve a díjugratásban induló honvéd lovasokkal tovább versenyeznek. „Reményeim szerint az arra alkalmas egyedek a kadétképzésben is részt fognak venni, és népszerűsítik a lovaglást a gyerekek körében” – tudtuk meg Varga István ezredestől, a lovakat ezentúl gondozó huszáregység parancsnokától.

Dallos Gyula, a Kincsem Nemzeti Lovas Program megújításáért és végrehajtásáért felelős miniszteri biztos beszédében egyrészt fájdalmasnak nevezte a búcsút az öttusasport lovas szakágától, másfelől szívet melengetőnek minősítette, hogy a Magyar Honvédség vezetése nem hagyja elkallódni a nagy értékű lovakat, illetve felszerelést.

forrás: HM Zrínyi Nonprofit Kft.
A miniszteri biztos hozzátette: „a legjobb megoldás, hogy a Magyar Honvédség a gróf Nádasdy Ferenc Huszárosztály állományába rendelte ezeket a lovakat, ahol a jó gazda gondosságával nevelik majd azokat.”