Az elavult berendezéseket korszerűsítik, bővítik és a gépparkot is fejlesztik. A várhatóan 2025 tavaszára megépülő új létesítményben évente akár négy tonna famagot lesznek képesek bevizsgálni és feldolgozni, a ma legkorszerűbbnek számító gépekkel.
Az épülethez tartozik majd egy több tonna vetőmagot befogadó száraz hűtőtároló. Emellett a beruházás részét képezi majd egy modern, komputer által vezérelt ventilátorokkal, hőmérséklet-szabályozással és páratartalom-szabályozással ellátott termesztőberendezés, ahol a magoncok az üvegházat elhagyva tovább fejlődnek, akklimatizálódnak, mielőtt kikerülnek a szabadfölre. A már meglévő üvegház öntözőrendszerét is fejlesztik, a szintén új speciális szállítószalag-rendszer pedig a nehéz konténeres fák mozgatását segíti majd. Mindezt a CambridgeHOK végzi. Az új faiskolai gépeket, berendezéseket a svéd BCC-től szerzik be.
A beruházásnak köszönhetően 2025-ben várhatóan 450 kilogramm tűlevelű-vetőmagot fognak szállítani a magánszektorba, valamint 7,5 millió facsemetét az ország erdeibe.