0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. december 5.

A digitális agronómustól az ehető tányérig az Agtech Summiton

Negyedik alkalommal rendezte meg a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az agrárium jövőjével foglalkozó Agtech Summit konferenciát, amelynek középpontjában a mesterséges intelligencia használata, a generációváltás és az élelmiszer termelés jövője állt.
Balázs Viktor

Az egész napot felölelő konferencia kiemelt célja az agrárium jövőjével kapcsolatos legfrissebb kutatások, technikai fejlesztések és agrárpolitikai változtatások bemutatása, összefoglalót adva a résztvevőknek arról, hogy milyen trendek várhatók a mezőgazdaságban a digitalizációs fejlesztések nyomán.

-A mesterséges intelligencia új távlatokat nyit a gazdálkodás, a termelékenység és a fenntarthatóság előtt. Az adatvezérelt öntözési rendszerek, vagy az állatállomány állapotát monitorozó rendszerek már nem a távoli jövő. Ez a technológia hatalmas potenciállal bír, ugyanakkor integrálása számos kihívást rejt magában, ezért kérdés, vajon hol vannak a határok?
Kávéfőzőrobot és ehető poharak

A jövő gazdálkodása olyan döntések előtt áll, amelyek hosszú távon nem csak a termelést, hanem az egész élelmiszerláncot újraírhatják, mondta Balázs Viktor, a NAK környezeti fenntarthatóságért és innovációért felelős alelnöke megnyitójában.

A konferencián több előadás és kerekasztal beszélgetés foglalkozott a generációváltás problémáival, megoldást keresve arra a kérdésre, mi legyen a jó gyakorlat a gazdaságok átadásakor.

Az előadások széles témát öleltek fel, foglalkoztak a fenntarthatósággal, szó volt állatjóléti fejlesztésekről, műholdas rendszerekről, a vadkárok kezelését segítő modern eszközökről. Sokakat érdekelt az agrárbefektetések kockázatával és az ételeink jövőjével foglalkozó előadás, az, hogy vajon mit fogunk enni 50 év múlva.

A konferencián jelen lévő start up cégek bemutatták fejlesztéseiket például az ehető evőeszközöket, a kávéfőző robotot, a vertikális kertészet termékeit, vagy a méhészeti innovációs rendszert.

Emellett a résztvevők megismerhették a kamara TechLab, azaz a hosszútávú innovációs programjában résztvevő fejlesztési csoportokat, illetve a megoldásaikat az ágazati kihívásokra.

Forrás: magyarmezogazdasag.hu

Magazin ajánló: