Nagy hangsúlyt fektetnek a gyakorlati oktatásra
A foglalkozásokat az oktatók saját ütemben végzik, melyekhez oktatói kézikönyvet, kiegészítő anyagokat és óravázlatokat kaptak. A gyerekek életkora változó ezért az oktatók nagy hangsúlyt fektetnek a játékos tanulásra, gyakorlati feladatokra és a biztonságos környezet megteremtésére.
Ezzel még olyan lehetőséget tudunk biztosítani a lovasoknak, illetve nem lovas gyerekeknek, ami egy kicsit más szemszögből világítja meg a lovassportot” – nyilatkozta Böszörményi Ildikó, EYLE oktató.
Nem csak a gyerekeket képzik
A gyerekek képzése mellett az oktatók képzésére is hangsúlyt fektet a program. Ennek részeként szervezett az Európai Lovas Szövetség „Biztonságos sport” témában webináriumot. Az EYLE program koordinátora, Kovács Eszter a nyár elején szervezett továbbképzést az oktatók számára, amit Szűcs Orsolya pszichológus tartott. Az előadás, és az ebből kibontakozó beszélgetés kapcsolódott a biztonságos lovardai légkör megteremtésének témájához.
– mondta Első Krisztián, az egyik apuka.
Újabb szint
Eddig hazánkban csak az 1-3. szinteken működött a program, de megkezdődtek az előkészületek a 4.szint elindításához is. Ezen a szinten a résztvevők már nem előre meghatározott témaköröket teljesítenek, hanem különböző projektekben vesznek részt. Lehetőségük van arra, hogy a számukra fontos témákkal foglalkozzanak.
„Szeretem ezeket a foglalkozásokat, mert sok új és hasznos információt kapunk a lovakról, a tartásukról, jobban megismerjük az életmódjukat, viselkedésüket. Magabiztosabban közlekedek a lovardában/istállóban, és már nem csak a lovat látom meg, hanem a környezetére is figyelek” – Flóra, Szikszai Lovasiskola.
A program célja, hogy minél több fiatal lehetőséget kapjon az EYLE Lovas Apród programban való részvételhez. A hároméves, Eramus+ által finanszírozott program 2025. szeptemberéig fut, a sikeres zárás után a tervek szerint szélesre nyitják az ajtókat minden regisztrált lovardának.