A sikerhez nem elég a bőséges termés: kulcsfontosságú, hogy az alma el is jusson a vásárlókhoz, ne ragadjon a raktárakban. Ebben pedig az állandó felvásárlók és a stabil együttműködések szerepe felbecsülhetetlen – írja a polnoinfo.sk.
A betakarítás ideje a legintenzívebb időszak
Az ősz a termelők számára ez az év legzsúfoltabb periódusa. Az almáskertekben beérett gyümölcsök várják a szüretet, a szántókon pedig gőzerővel zajlik a zöldségfélék – köztük a tökök – betakarítása. A gazdák ilyenkor egész nap a földeken dolgoznak, miközben párhuzamosan szervezik a logisztikát, a válogatást, csomagolást, sőt, gyakran a közvetlen értékesítést is.

Forrás: Freepik
„Minden év más, de az idei almatermés igazán finomra sikerült – lédús és ízletes” – mondta Martin Dokupil, a Dobrý ježko márka marketingmenedzsere, amely kizárólag hazai termelőktől származó gyümölcsöt kínál.
A hivatalos statisztikák szerint Szlovákiában az alma a leggyakrabban termesztett gyümölcsfajta – az emberek évente átlagosan közel 14 kg-ot fogyasztanak belőle.
Hibernált almák – a frissesség titka
A hazai almák útja a vásárlókig különleges: speciális ULO-tárolókban (csökkentett oxigéntartalmú, 2 °C körüli hőmérsékletű kamrákban) tartják őket, így az érési folyamat lelassul, az alma roppanós és szaftos marad – akár a tél közepéig is.
Ebben a folyamatban kiemelt szerepet vállal a Kaufland, amely segít a termelőknek, hogy az almák ne raktárban végezzék, hanem a vásárlók kosarába kerüljenek. A vállalat kínálatában szereplő zöldség és gyümölcs közel 50%-a hazai termesztésű, amennyiben az éghajlati viszonyok lehetővé teszik.
„A hazai zöldség- és gyümölcstermékek megérdemelten kapnak helyet a polcainkon – kiváló a minőségük, és így támogatjuk az élelmiszer-önrendelkezésünket is” – mondta Ľuba Barošová, a Kaufland Szlovákia zöldség-gyümölcs beszerzési vezetője.






